Aktuálně

 

16. 02. 2012

Biblická škola v Súdánu zničena při leteckém útoku

 

 
Tato církevní budova, postavená organizací Samaritan’s Purse, byla před časem rovněž zničena při náletech. (fotografie: © 2008 Samaritan’s Purse)

(Samaritan’s Purse)

 

1. února byla při zatím posledním leteckém útoku v Jižním Kordofanu, súdánské provincii hraničící s nedávno vyhlášeným nezávislým státem Jižní Súdán, zničena biblická škola provozovaná organizací Samaritan’s Purse. Během prvního vyučovacího dne bylo na školu v Heibanu shozeno celkem osm leteckých pum. Podle výpovědí očitých svědků se jednalo o zřejmý úmysl, k jehož realizaci byly zapotřebí nejméně čtyři přelety.

 

Naštěstí při útocích nebyl nikdo zraněn. „V Súdánu působíme již několik let,“ prohlásil po útoku prezident organizace Franklin Graham. „Dnes naši biblickou školu v Heibanu bombardovalo súdánské letectvo. Nikdo nepřišel o život ani neutrpěl zranění, budovy jsou však zcela zničené. Vyprošujte prosím křesťanům bezpečí a přimlouvejte se za Boží zásah.“ Od začátku srpna již byly zničeny (vypáleny nebo vybombardovány) nejméně čtyři kostely postavené organizací Samaritan’s Purse.

 

Poděkujte Bohu, že při útoku nebyl nikdo zraněn ani zabit. Modlete se, aby Pán posiloval víru studentů a ostatních křesťanů postižených útokem a naplnil jejich aktuální potřeby. Modlete se, aby Duch svatý daroval obyvatelům pohoří Nuba nový život – život víry. Modlete se také za osoby odpovědné za útoky.

 

Více informací o pronásledování v Súdánu naleznete na stránce Sudan Country Report. Modlitbu, ve které vyjádříte svou solidaritu s trpícími křesťany v Súdánu, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.