Aktuálně

 

29. 02. 2012

Íránský soud znemožnil křesťanské konvertitce po dobu jednoho roku navštěvovat vysokou školu

 

 
Ženy ve věznici Evin (fotografie: Mohabat NEWS)

(Mohabat News)

 

Soud v íránském Teheránu nedávno odsoudil křesťanskou konvertitku k ročnímu odnětí práva na vzdělávání. Fatemeh Nouri, která studovala umění na jedné z teheránských univerzit, byla v září 2011 zadržena ve svém bytě, převezena do věznice Evin a následně usvědčena z navštěvování shromáždění domácí církve, hanobení světců a účasti na aktivitách ohrožujících státní bezpečnost. 30. listopadu 2011 byla po téměř třech měsících strávených ve vězení propuštěna na svobodu, nicméně po dobu roční podmínky nesmí chodit do školy.

 

Íránská ústava přitom zaručuje vyznavačům neislámských věrouk svobodu náboženského vyznání. Rozsudek tedy porušuje místní zákony, stejně jako Všeobecnou deklaraci lidských práv, která považuje vzdělání za základní právo pro všechny bez ohledu na rasu, barvu pleti, vyznání, náboženskou příslušnost nebo pohlaví. Zatímco představitelé Íránské islámské republiky v minulosti nutili křesťanské studenty navštěvovat hodiny islámského náboženství ve snaze o jejich obrácení, v současné době se zdá, že by se novou taktikou potlačování rozmachu křesťanství mohlo stát odpírání přístupu ke vzdělání a vylučování z univerzit.

 

Modlete se, aby bylo soudní rozhodnutí posouzeno jako protizákonné a následně zneplatněno. Modlete se, aby si Fatemeh nenechala vzít chuť do života, ale nalezla novou sílu v Kristu. Modlete se za budoucnost Fatemeh, stejně jako za budoucnost všech mladých íránských křesťanů, kteří si chtějí prohloubit vzdělání a svým obdarováním oslavit Boha.

 

Více informací o pronásledování v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.