Aktuálně

 

03. 03. 2012

Příslušníci oddílů lidových milicí podporovaných státem unášejí súdánské křesťany

 

 
Modlete se, aby Bůh ochraňoval křesťany v Súdánu i v Jižním Súdánu.

(Compass Direct News)

 

Křesťany v Súdánu ohrožují oddíly jihosúdánských lidových milicí, které se bouří proti tamější vládě. (Jižní Súdán se oddělil od Súdánu v červenci 2011.) Podle informací křesťanů z převážně muslimského Súdánu dochází k nárůstu počtu únosů, které mají vládou podporované oddíly na svědomí; jedná se o součást úsilí o vymýcení křesťanství ze země. Příslušníci jednotek loajálních vůči súdánské islámské vládě do svých řad verbují a nedobrovolně rekrutují obyvatele Jižního Súdánu. Podle křesťanských zdrojů byly takto odvedeny již stovky mladých mužů, starší muži jsou buď zabíjeni nebo je za ně požadováno výkupné.

 

Dva kněží, kteří byli minulý měsíc uneseni při ozbrojeném přepadení v súdánském Rabaku, byli propuštěni na svobodu. Únosci, rovněž příslušníci jihosúdánských milicí věrní súdánské vládě, obvinili Rev. Josefa Makweye a Rev. Sylvestera Moggu z vazeb na jihosúdánskou armádu. Únosci požadovali za jejich propuštění 500 000 súdánských liber (přibližně 3,5 milionu korun), nicméně podle tiskových zpráv žádné výkupné zaplaceno nebylo. Únosci oba kněze fyzicky týrali, proto je jim v současné době poskytována lékařská péče.

 

Modlete se, aby se Josef i Sylvester zcela zotavili ze svých zranění a aby Bůh naplnil jejich srdce odpuštěním a pokojem. Modlete se, aby Bůh nakázal svým andělům, aby střežili naše bratry a sestry, kteří byli uneseni nebo se únosu obávají (Žalm 91,11).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.