Aktuálně

 

07. 03. 2012

Číňanka Li Jing předčasně propuštěna z vězení

 

 
Vzdejte Bohu chválu za předčasné propuštění paní Li!

(China Aid Association, Hlas mučedníků USA)

 

Novinářka a křesťanská aktivistka Li Jing byla 25. prosince 2011 předčasně propuštěna z vězení, téměř pět let před dovršením patnáctiletého trestu odnětí svobody. Ve vězení musela údajně pracovat patnáct hodin denně (podílela se na výrobě produktů určených na export). Příbuzní ji měli možnost navštěvovat jen velmi zřídka a nesměla mít u sebe Bibli.

 

Paní Li byla zatčena v dubnu 2001 kvůli práci pro podzemní křesťanský časopis. V prosinci 2001 byla společně s šestnácti dalšími vedoucími Jihočínské církve usvědčena ze „zneužívání náboženského kultu k podrývání autority zákona“. Pět vedoucích bylo odsouzeno k trestu smrti, včetně paní Li; díky mezinárodnímu tlaku vyšší soud v září 2002 tresty smrti zrušil z důvodu nejasností a nedostatku důkazů. V říjnu 2002 byl případ znovu otevřen. Místo trestného činu „zneužívání náboženského kultu“ byla pětice křesťanů původně odsouzených k smrti usvědčena z „úmyslného napadení“.

 

10. února s paní Li hovořil Bob Fu, zakladatel a prezident organizace ChinaAid. Li je velmi vděčná za podporu, které se jí z celého světa dostalo. Bratrovi Fu také řekla, že věděla o množství dopisů, které jí lidé posílali, i když jí je dozorci nikdy nepředali.

 

Poděkujte Pánu za tuto úžasnou odpověď na modlitby! Modlete se za úplné zotavení sestry Li, na těle i na duchu. Modlete se za období, kdy si bude zvykat na nový život mimo vězeňské zdi, aby se ještě více přiblížila k Bohu. Modlete se za také za mnoho čínských křesťanů, kteří jsou pro svou víru stále uvězněni.

 

Více informací o pronásledované církvi v Číně naleznete na stránce China Country Report. Pokud chcete uvězněné křesťany povzbudit dopisem, navštivte stránku na adrese www.PrisonerAlert.com. Příručku s instrukcemi ke psaní dopisů a úplný seznam vězňů, jejichž případy sledujeme, naleznete na stránce Writing Letters.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.