Aktuálně

 

08. 03. 2012

Razie a vyhrožování příslušníkům náboženských komunit v Bělorusku

 

 

(Forum 18 News Service)

 

Příslušníci náboženských komunit na několika místech v Bělorusku se stali terčem razií a vyhrožování kvůli shromážděním, která místní úřady považovaly za nelegální.

 

V lednu úředníci vyhrožovali odnětím registrace pastorovi, který uspořádal bohoslužbu pro postižené křesťany v obytném domě (vlastněném církví) ve vesnici nedaleko Brestu, místo registrované modlitebny ve městě. Úřady tvrdí, že pastor porušil zákon, protože bez povolení vedl bohoslužbu v prostorách, které k tomu nejsou určeny.

 

V únoru policisté v hlavním městě Minsku uskutečnili rozsáhlou razii v domě pastora, ve kterém tou dobou probíhalo křesťanské shromáždění. Třicet čtyři účastníků bylo převezeno na policejní stanici, o dvě hodiny později však byli bez jakéhokoli vysvětlení a zápisu opět propuštěni.

 

Modlete se, aby Bůh křesťany povzbuzoval, aby se navzdory protivenství nepřestali společně scházet (Židům 10,23–25). Proste, aby Pán svou církev v Bělorusku posiloval a dával jí růst, v počtu i ve věrnosti. Vyprošujte běloruským pastorům a dalším církevním vedoucím moudrost.

 

Více informací o zkouškách, kterými běloruští věřící procházejí, naleznete na stránce Belarus Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.