Aktuálně

 

10. 03. 2012

Aktualizace: Lékaři se snaží zachránit oko zraněného ugandského pastora

 

 
Modlete se, aby biskup Umar neoslepl i na levé oko. (fotografie: Compass Direct News)

(Compass Direct News)

 

Ugandský církevní vedoucí, kterého v prosinci 2011 útočníci polili žíravinou, se v současné době nachází v péči izraelských lékařů, kteří se mu snaží zachránit zbývající oko. Specialisté z nemocnice Šeba v Tel Avivu si stále nejsou jistí, jaké chemikálie muslimští extrémisté při útoku použili, nicméně vědí, že žíravina ohrožuje i jeho levé oko. Mulinde sice uvedl, že již na levé oko vidí díky podstoupeným procedurám lépe, současně však dodal, že „zničené pravé oko nějakým způsobem levé oko ovlivňuje. Lékaři zvažují, že mi pravé oko vyoperují, aby levé zachránili.“

 

Mulinde čerpá povzbuzení z vědomí, že jeho společenství v Namasuba nepřestalo fungovat. 4. února byl však při evangelizaci v převážně muslimském městě Mbale napaden jeho přítel Zachariah Serwadda. „Zasáhli přední sklo automobilu, které se rozsypalo, a když jsem se sehnul pod palubní desku, zaslechl jsem několik hlasů,“ uvedl Serwadda, který z útoku vyvázl bez zranění. „Mohla to být stejná skupina [která napadla Mulindeho]. Opravdu se zdá, že se jednalo o akci příslušníků stejné sítě, protože po útoku na biskupa Mulindeho zanechali v [kostele] letáky… s výhrůžkami, že budou napadat další kazatele jako je on.“

 

Modlete se, aby Mulinde úplně neoslepl. Děkujte Bohu za jeho věrnost i za věrnost jeho přítele Swrwaddy. Modlete se, aby Pán požehnal jejich úsilí o šíření evangelia. Modlete se, aby pachatelé těchto útoků činili pokání a poznali Ježíše Krista. Modlete se, aby byl nárůst pronásledování v Ugandě doprovázen nárůstem smělosti místních křesťanů (Skutky 4,29–31).

 

Modlitbu, ve které vyjádříte Mulindemu a Serwaddovi svou podporu a povzbuzení, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.