Aktuálně

 

25. 03. 2012

Útoky sebevražedných atentátníků na nigerijskou církev

 

 
Pracovníci záchranky odnášejí tělo jedné z obětí nedávných sebevražedných útoků v nigerijském Jos (fotografie: Compass Direct News)

(Christian Solidarity Worldwide, Compass Direct News)

 

Sebevražedný atentátník nedávno odpálil nálož před kostelem v Nigérii a připravil o život osm lidí, včetně dvou malých chlapců a těhotné matky. K explozi výbušniny umístěné v automobilu před vstupem do kostela sv. Finbarra došlo 11. března, bylo ji slyšet dva kilometry daleko a v okruhu 200 metrů od kostela se vysypaly všechny okenní tabulky. Patrně se jedná o práci extrémistické skupiny Boko Haram, která se v Nigerii snaží prosadit zavedení přísné verze islámského právního řádu šaría.

 

Útok vyvolal vlnu dalších násilností, představitelé zdravotnických zařízení i místní policisté zmiňovali i nepotvrzené „odvetné“ útoky proti muslimům. Svědkové informovali také o dalších vraždách křesťanů, které měli na svědomí vojáci. Několik zdrojů zmínilo incident, při kterém armádní příslušníci údajně zabili čtyři křesťany, když se jich vyptávali, jak se automobil s náloží dostal přes bezpečnostní kontrolu.

 

Jedná se již o druhý podobný útok na křesťany ve městě Jos ve spolkovém státě Plateau v posledních týdnech. Při odpálení nálože před kostelem koncem února rovněž přišlo o život několik lidí.

 

Modlete se za všechny, kdo truchlí nad ztrátou svých milovaných a proste, aby nalezli útěchu v Kristu. Modlete se, aby Bůh naplňoval nigerijské křesťany žijící v atmosféře neustálých násilností pokojem, který převyšuje veškeré porozumění – a také aby je obdařil trpělivostí, aby dokázali svěřovat výkon spravedlnosti do Božích rukou (Římanům 12,17–21).

 

Více informací o pronásledované církvi v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.