Aktuálně

 

26. 03. 2012

Další pákistánská žena obviněna z rouhání, poté co odmítla přestoupit na islám

 

 
Muslimové na fotografii uspořádali demonstraci v reakci na zprávu, že by Asia Bibi, jiná křesťanka obviněná z rouhání, mohla dostat milost. Nestalo se tak.

(Compass Direct News)

 

Mladá matka, která nedávno rozlítila příbuzné svou neochotou zapřít křesťanskou víru, byla nepravdivě obviněna z urážky islámského proroka Muhammada.

 

Šamim Bibi, šestadvacetiletou matku pětiměsíční holčičky, 28. února zatkli policisté v Chičivála v distriktu Bahawalnagar v provincii Paňdžáb – v návaznosti na obvinění sousedů, že pronesla neuctivé poznámky na adresu Muhammada. Podobné počínání je podle pákistánských zákonů o rouhání možné postihovat doživotním odnětím svobody nebo trestem smrti. Bratr i švagr obviněné ženy shodně uvedli, že je nařčení nepravdivé a jeho důvodem byla neochota podrobit se nátlaku švagrové, synovce a neteře, aby se Šamim obrátila k islámu – příbuzní se ji snažili v tomto duchu přesvědčovat pouhé čtyři dny před zatčením.

 

Místní vedoucí představitel uvedl, že mu sousedé Šamim a další muslimové řekli, že slyšeli křesťanku doma na dvorku pronášet urážlivé poznámky na adresu Muhammada. Švagr však provedl průzkum v sousedství a zjistil, že žalobce se v době údajného vyslovení urážlivých výroků nacházel někde úplně jinde. Dokonce i náčelník policejního vyšetřovacího útvaru potvrdil, že se jeden ze dvou svědků sám přiznal, že v inkriminované době na „místě činu“ nebyl.

 

Modlete se, aby žalobci odvolali veškerá nepravdivá obvinění a Šamim byla propuštěna na svobodu. Modlete se za její malou dcerku a také za manžela Bašíra Masiha, aby zůstali v bezpečí a brzy byli zase všichni spolu. Modlete se, aby Šamim nepřestala upírat svůj zrak na Ježíše, vytrvala ve víře a nenechala se znechutit ani přemoci malomyslností (Židům 10,32–39; Židům 12,1–3).

 

Více informací o pronásledování pákistánských křesťanů naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.