Aktuálně

 

12. 04. 2012

Šíření křesťanství v Afghánistánu

 

 
Modlete se, aby mnozí další Afghánci přišli ke Kristu.

(Mohabat News)

 

Afghánistán, dlouhodobě sužovaný občanskými válkami, nepoznal skutečný mír již mnoho let. Neustálé pumové útoky fundamentalistických muslimů připravují Afghánce o pokoj. V zemi je však poslední dobou možné pozorovat náznaky změn – místní lidé se začínají seznamovat s Dobrou zprávou o Ježíši Kristu.

 

Agentura Mohabat News k tomu píše: „Zainteresovaní afghánští představitelé uznávají, že si křesťanství vydobylo zvláštní postavení nejen mezi mládeží, ale mezi příslušníky celé řady společenských vrstev. (Kromě toho) dochází k prudkému růstu domácích církví.“ Nezávislé šíitské webové stránky v Íránu údajně citovaly afghánského představitele obeznámeného se situací, který prohlásil: „Existují důkazy o šíření křesťanské propagandy v Afghánistánu, stejně jako o existenci více než deseti církví, které působí tajně v obytných domech.“

 

Nové zprávy naznačují, že křesťanství přijalo také několik poslanců afghánského parlamentu. Zprávu o těchto konverzích zveřejnila i jedna zpravodajská agentura publikující zprávy v jazyce fársí: „Evangelizace a křesťanská propaganda v zemi nabývá na síle již delší dobu. Poprvé se však objevuje nový fenomén – lidé, kteří se označují za zástupce afghánského lidu, se nejen stávají odpadlíky, ale dokonce se připojují ke křesťanským organizacím a křesťanství dále šíří. Chtějí prezentovat své křesťanství muslimům prostřednictvím parlamentu.“

 

Muslimové tvoří naprostou většinu afghánského obyvatelstva – 99,85 procenta. Křesťané představují 0,05 procenta. Přestože je v zemi v omezené míře možné svobodně praktikovat jiná náboženská vyznání, není dovoleno neislámská náboženství šířit nebo konvertovat od islámu.

 

Poděkujte Pánu za způsoby, kterými v této zemi působí. Proste jej, aby obdařil afghánské křesťany silnou a zralou vírou a odvahou k nadšenému šíření evangelia. Modlete se, aby Bůh přivedl mnohé další k pokání. Vyprošujte afghánským věřícím ochranu.

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou afghánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Afghanistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.