Aktuálně

 

13. 04. 2012

Policisté zadrželi pět křesťanů v osadě na jihu Laosu

 

 

(Compass Direct News)

 

25. března policisté v osadě v jižním Laosu v průběhu bohoslužby zatkli a zadrželi pětici křesťanů, které obvinili z organizace náboženského hnutí bez povolení příslušných úřadů. O případu informovala skupina Human Rights Watch for Lao Religious Freedom.

 

Všech pět křesťanů z distriktu Palansai bylo členy společenství v nedaleké osadě Boukham v distriktu Ad-Sapangthong. Dva muži – Phosee a Viengsai – a tři ženy – Alee, Poon a Narm – se bohoslužeb v oblasti účastnili již v minulosti, aniž by jim policisté působili jakékoli problémy.

 

Členové společenství z Boukham se scházeli v soukromém bytě, stejně jako většina křesťanů v menších vesnicích v této provincii. Přestože úřady důrazně nesouhlasí se scházením podobných skupinek mimo rámec vládou schválené Laoské evangelikální církve, mnozí křesťané setkání v domácích společenstvích preferují z důvodu přísného dohledu nad aktivitami LEC. „Toto je v dnešním Laosu typické,“ poznamenal pastor z hlavního města Vientiane. „Ve Vientiane můžeme vidět, že se atmosféra poněkud uvolňuje. Zákony jsou však velmi nestabilní. Situace se může změnit ze dne za den, a v provinciích to [věřící] stále nemají jednoduché.“

 

Modlete se za propuštění zadržených křesťanů. Vyprošujte jim sílu, aby dokázali pevně stát ve víře. Modlete se, aby se spoléhali na Boha, že jim vloží do úst správná slova, až budou stát před vrchností (Matouš 10,19). Modlete se, aby si je Bůh používal jako svědky evangelia i v tomto nelehkém období.

 

Více informací o pronásledování církve v Laosu nalezenete na stránce Laos Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.