Aktuálně

 

20. 04. 2012

Útok sebevražedného atentátníka na křesťanská společenství v nigerijském městě Kaduna

 

 
Hromada trosek po nedávném sebevražedném útoku v Nigérii.

(Compass Direct News)

 

Sebevražedný atentátník ve městě Kaduna na severu Nigérie 8. dubna odpálil nálož v blízkosti dvou kostelů, ve kterých místní křesťané slavili Velikonoce, přičemž připravil o život nejméně 38 osob. Ochranka atentátníka zastavila kvůli podezření, že se jedná o člena islamistické sekty Boko Haram, načež muž odpálil výbušninu přímo na ulici. Při explozi byly poškozeny budovy kostelů patřících společenstvím Evangelical Church Winning All (ECWA) Good News a All Nations Christian Assembly, střechy několika obytných domů a hotelů v okolí a také několik vozidel. Na stejné ulici (Gwari Road) se nacházejí modlitebny společenství Redeemed Christian Church of God a Assemblies of God.

 

Luka Binniyat, místní křesťan, v rozhovoru pro agenturu Compass zmínil přesvědčení zástupců orgánů odpovědných za výkon práva, že primárním cílem útoku bylo společenství ECWA. „Detektiv Richard Markus uvedl, že hlavním cílem sebevražedného atentátníka byl kostel společenství ECWA Good News, který se nacházel pár metrů od výbuchu,“ prohlásil Binnyat. „[Útočník] se pokusil násilím proniknout dovnitř, ale člen ochranky se mu postavil. [Atentátník] se jej dokonce pokusil odstrčit, poté však na místo přispěchali policisté hlídkující u vchodu do kostela.“

 

Boko Haram směřuje své útoky i na budovy státních úřadů, policejní stanice a mešity umírněných muslimských společenství ve snaze destabilizovat režim a zavést přísnou verzi islámského právního řádu šaría v celé Nigérii. Podle Stanleye Yakubu, obyvatele Kaduny, jsou však jedním z jejich hlavních cílů křesťané. „Pravda je taková, že existují cílené snahy o umlčení a úplnou eliminaci křesťanů na severu,“ prohlásil Yakubu.

 

Modlete se za všechny truchlící. Modlete se, aby i pro ně i uprostřed nesmírného utrpení byla Boží útěcha více než dostačující (2. Korintským 1,5). Modlete se, aby Bůh zajistil lékařskou péči obětem a daroval jim milost k překonání tělesných i citových zranění. Modlete se také za členy Boko Haram; kéž je Duch svatý usvědčí z jejich hříchů a vin a přivede je k hlubokému pokání.

 

Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report. Modlitbu za oběti zmíněných útoků můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.