Aktuálně

 

20. 04. 2012

Útok sebevražedného atentátníka na křesťanská společenství v nigerijském městě Kaduna

 

 
Hromada trosek po nedávném sebevražedném útoku v Nigérii.

(Compass Direct News)

 

Sebevražedný atentátník ve městě Kaduna na severu Nigérie 8. dubna odpálil nálož v blízkosti dvou kostelů, ve kterých místní křesťané slavili Velikonoce, přičemž připravil o život nejméně 38 osob. Ochranka atentátníka zastavila kvůli podezření, že se jedná o člena islamistické sekty Boko Haram, načež muž odpálil výbušninu přímo na ulici. Při explozi byly poškozeny budovy kostelů patřících společenstvím Evangelical Church Winning All (ECWA) Good News a All Nations Christian Assembly, střechy několika obytných domů a hotelů v okolí a také několik vozidel. Na stejné ulici (Gwari Road) se nacházejí modlitebny společenství Redeemed Christian Church of God a Assemblies of God.

 

Luka Binniyat, místní křesťan, v rozhovoru pro agenturu Compass zmínil přesvědčení zástupců orgánů odpovědných za výkon práva, že primárním cílem útoku bylo společenství ECWA. „Detektiv Richard Markus uvedl, že hlavním cílem sebevražedného atentátníka byl kostel společenství ECWA Good News, který se nacházel pár metrů od výbuchu,“ prohlásil Binnyat. „[Útočník] se pokusil násilím proniknout dovnitř, ale člen ochranky se mu postavil. [Atentátník] se jej dokonce pokusil odstrčit, poté však na místo přispěchali policisté hlídkující u vchodu do kostela.“

 

Boko Haram směřuje své útoky i na budovy státních úřadů, policejní stanice a mešity umírněných muslimských společenství ve snaze destabilizovat režim a zavést přísnou verzi islámského právního řádu šaría v celé Nigérii. Podle Stanleye Yakubu, obyvatele Kaduny, jsou však jedním z jejich hlavních cílů křesťané. „Pravda je taková, že existují cílené snahy o umlčení a úplnou eliminaci křesťanů na severu,“ prohlásil Yakubu.

 

Modlete se za všechny truchlící. Modlete se, aby i pro ně i uprostřed nesmírného utrpení byla Boží útěcha více než dostačující (2. Korintským 1,5). Modlete se, aby Bůh zajistil lékařskou péči obětem a daroval jim milost k překonání tělesných i citových zranění. Modlete se také za členy Boko Haram; kéž je Duch svatý usvědčí z jejich hříchů a vin a přivede je k hlubokému pokání.

 

Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report. Modlitbu za oběti zmíněných útoků můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.