Aktuálně

 

22. 04. 2012

Křesťanský teenager v Egyptě odsouzen k odnětí svobody za hanobení islámu

 

 

(International Christian Concern)

 

4. dubna byl sedmnáctiletý Egypťan Gamal Abdú Massúd odsouzen za zveřejnění kreslených vtipů na Facebooku a jejich šíření mezi spolužáky. Podle názoru soudce v provincii Assiut v Horním Egyptě ilustrace urážely muslimy. Vtipy zveřejněné loni v prosinci vedly k násilným muslimským protestům v sousedních vesnicích, které trvaly dva dny. Při nepokojích bylo vypáleno několik obytných domů patřících křesťanům a několik křesťanů utrpělo zranění.

 

„Soud pro mladistvé v Assiutu nařídil uvěznění Gamala Abdúa Masúda… na tři roky za hanobení islámu a zveřejnění a šíření ilustrací, které urážely islám a Proroka,“ uvedl soud v prohlášení, které měl možnost vidět také reportér agentury Reuters. Obhájce lidských práv Negad al-Borai poznamenal, že takto vysoký trest odnětí svobody představuje maximální sazbu, kterou je podle egyptského zákona za podobný trestný čin možné vyměřit.

 

Křesťané, kteří představují přibližně deset procent z 80 milionů obyvatel země, mají s převážně muslimskými spoluobčany dlouhodobě problematické vztahy. Napětí mezi muslimy a křesťany po dlouhé roky jen mírně vřelo, situace se však výrazně zhoršila v návaznosti na povstání, které vedlo ke svržení Husního Mubáraka. Křesťané mají stále větší strach z nárůstu útoků na kostely, ze kterých viní radikální islamisty, přestože podle odborníků bývají často příčinou nejrůznější osobní spory lokálního významu.

 

Modlete se za Gamalovo propuštění. Proste Boha, aby se o něj ve vězení staral. Modlete se, aby tato zkouška posílila jeho víru. Modlete se za všechny egyptské křesťany, aby se stali živoucím příkladem Boží lásky vytrvalým milováním svých pronásledovatelů a modlitbami za ně (Matouš 5,43–48). Modlete se, aby Bůh obdařil křesťany v tomto napjatém období moudrostí a milostí.

 

Více informací o pronásledované církvi v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.