Aktuálně

 

05. 05. 2012

Poslanci se snaží zakázat výstavbu kostelů v Kuvajtu, zpřísněny zákony bránící konverzím

 

 

(Hlas mučedníků USA, Mission Network News)

 

Poslanec kuvajtského parlamentu připravuje návrh zákona, který zakazuje výstavbu kostelů a dalších budov sloužících k pořádání neislámských bohoslužeb; jeho kolegové se mezitím snaží do zákonů proti konverzím zapracovat trest smrti.

 

Poslanec Usáma al-Munawer původně prohlašoval, že má v plánu předložit návrh zákona požadující odstranění všech stávajících kostelů ze země, později však upřesnil, že již postavené kostely mohou zůstat stát a zákon pouze zakáže výstavbu nových. Jiný poslanec, který návrh podporuje, k situaci poznamenal: „S přihlédnutím k počtu příslušníků křesťanské menšiny je již v Kuvajtu kostelů příliš mnoho.“ Křesťané tvoří přibližně 13 procent obyvatel země, ve většině případů se však jedná o cizí státní příslušníky.

 

Mezitím získává nové ostří také kuvajtský zákon o rouhání. Todd Nettleton z naší sesterské misie ve Spojených státech uvedl: „Pokud by tento návrh prošel schvalovacím řízením a byl přijat, svědectví o Kristu by mohlo pro člověka obviněného a usvědčeného z rouhání znamenat trest smrti.“

 

Zatímco ústava chrání svobodu náboženského vyznání, současně přiznává islámu status státního náboženství a islámský právní řád šaría považuje za důležitý zdroj legislativy. Konverze od islámu k jinému náboženství není povolena, naopak vláda aktivně podporuje misijní aktivity sunnitských muslimů. Návrh již prošel prvním hlasováním, nicméně bude se o něm hlasovat ještě jednou a také ho musí podepsat nejvyšší představitel země.

 

Modlete se za zrušení zmíněných zákonů. Modlete se, aby byla sílící opozice doprovázena nárůstem smělosti křesťanů (Skutky 4,29–31). Modlete se za další šíření evangelia v zemi, aby nevěřící lidé v Kuvajtu mohli vidět, že Bůh, kterému křesťané slouží a kterému skládají poctu, je jediným skutečným Bohem s nejvyšší autoritou nade vším.

 

Více informací o pronásledování v Kuvajtu naleznete na stránce Kuwait Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.