Aktuálně

 

06. 05. 2012

Hrozící bezprostřední uzavření církevní budovy v Ázerbájdžánu

 

 
Modlete se za růst ázerbájdžánské církve navzdory protivenství. (fotografie: CIA)

(Forum 18 News Service)

 

Soud v ázerbájdžánském hlavním městě Baku rozhodne, zda protestantské společenství „Větší milost“ ztratí právo na používání své modlitebny. Rozhodnutí by mělo padnout 19. dubna. Pokud soud potvrdí rozhodnutí vydané státním úřadem pro práci s náboženskými organizacemi, jakékoli další veřejné aktivity společenství budou nelegální. Společenství získalo oficiální registraci již před 19 lety.

 

Možné uzavření budovy je jedním z mnoha příkladů nedávných pokusů zástupců režimu o omezování svobody náboženského vyznání a přesvědčení. Vedoucí představitelé země bezostyšně porušují mezinárodní dohody týkající se lidských práv, brání veškerým projevům svobody náboženského vyznání bez úředního povolení a udělují vysoké pokuty každému, kdo ustanovení neuposlechne.

 

Úřad již odmítl registrovat stovky náboženských komunit, jejichž zástupci požádali o povinné obnovení registrace v souvislosti s přísnou úpravou Zákona o náboženství z roku 2009. V dubnu 2012 bylo podle informací na oficiálním webu úřadu registrováno pouze 570 náboženských skupin a od listopadu 2011 v seznamu nepřibyla ani jediná.

 

Modlete se, aby se členové křesťanského společenství dokázali z této zkoušky radovat s vědomím, že se pravost jejich víry prokáže k jejich chvále, slávě a cti (1. Petrův 1,7). Modlete se, aby se navzdory veškerým omezením křesťané v Ázerbájdžánu nepřestali společně scházet a předávat Dobrou zprávu lidem ve svém okolí.

 

Více informací o pronásledování v Ázerbájdžánu naleznete na stránce Azerbaijan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.