Aktuálně

 

11. 05. 2012

Útok na tureckého pastora o velikonočním víkendu

 

 
Semir spolupracoval také s Necati Aydinem, Ugurem Yukselem a Tilmanem Geskem, kteří později zemřeli mučednickou smrtí. (fotografie: Compass Direct News)

(Compass Direct News)

 

Semir Serkek, osmapadesátiletý pastor z tureckého Istanbulu, se podle vlastních slov potýká s nevraživostí ze strany muslimů téměř po celý svůj život. O velikonočním víkendu byl však poprvé napaden také fyzicky.

 

Semir byl sám v modlitebně společenství Milost, kde se připravoval na slavnostní velikonoční bohoslužbu naplánovanou na následující den, když zaslechl zběsilé bušení na dveře. Čtyři mladíci ve věku necelých dvaceti let tvrdili, že se chtějí na něco zeptat a domáhali se vstupu. Místo otázek však pastorovi vyhrožovali zabitím, pokud neodříká islámské vyznání víry. Poté co jej nějakou dobu slovně uráželi, jeden z mužů kopl Semira do hrudníku a srazil ho ze schodiště. Mladíci se rozesmáli a utekli.

 

Útok však Semira neodradil od účasti na vzpomínkové bohoslužbě za tři křesťany zavražděné v Turecku před pěti lety. Necati Aydin, Ugur Yuksel a Tilman Geske byli v dubnu 2007 brutálně zavražděni pěticí mladíků ve městě Malatya na jihovýchodě země. Semir poznamenal, že všechny tři osobně znal, protože mnoho let pracoval ve stejném nakladatelství.

 

Americká Komise pro mezinárodní a náboženskou svobodu (Commission on International and Religious Freedom) doporučuje, aby byl Turecku letos přidělen status „Země zvláštního zájmu“ (Country of Particular Concern) kvůli dlouhodobému a systematickému omezování práv příslušníků nemuslimských komunit. V Turecku žije přibližně 4500 konvertitů ke křesťanství.

 

Modlete se za muže, kteří napadli Semira, aby činili pokání a byli spaseni. Modlete se, aby Semirova vytrvalá víra přinesla Bohu slávu. Modlete se, aby z odhodlání prokazovaného Semirem a trojicí umučených křesťanů turečtí křesťané čerpali povzbuzení a „nebyli v koncích, ani když jsou zahnáni do úzkých“ (2. Korintským 4,8).

 

Více informací o pronásledované církvi v Turecku naleznete na stránce Turkey Country Report. Modlitbu povzbuzení pro turecké křesťany můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.