Aktuálně

 

13. 05. 2012

Alžírský křesťan nalezl naději uprostřed pronásledování

 

 
Kniha o zkušenostech pastora Wurmbranda změnila Azadův pohled na pronásledování. Wurmbrandovy knihy v češtině vydává nakladatelství Stefanos.

(Hlas mučedníků, USA)

 

Alžírský evangelista po několika měsících zápasů a pochybností spojených s pronásledováním, které pro svou víru zažíval, znovu vydal svůj život Bohu. „Azad“ uvěřil v Krista před několika lety, nicméně kvůli pronásledování postupně ztratil chuť do života. Nejprve jej otec vyhnal z rodinného domu a manželčini příbuzní vyhrožovali, že si jeho ženu vezmou zpátky, pokud nepřestane zvěstovat evangelium. O několik měsíců později ho šéf vyhodil z práce.

 

V rozhovoru s pracovníkem Hlasu mučedníků se Azad přiznal: „Jsem naprosto znechucený a cítím nenávist vůči Bohu.“ Přestal si číst Bibli a chodit do společenství. Jednoho dne však požádal křesťanského přítele, jestli by mu nedal něco na čtení. Křesťan mu věnoval knihu „Mučen pro Krista“, ve které zakladatel Hlasu mučedníků Richard Wurmbrand popisuje své zkušenosti z vězení. Kniha udělala na Azada nesmírný dojem a povzbudila jej k rozhodnutí, že pronásledování pro víru přijme. Porozuměl něčemu, co do té doby neviděl: že může pronásledování přijmout jako součást Božího plánu pro svůj život.

 

Poděkujte Bohu, že Azadovi tímto způsobem pomohl v době, kdy to opravdu potřeboval. Proste Pána, aby Azada i nadále povzbuzoval a posiloval, když hovoří o Dobré zprávě s lidmi ve svém okolí. Modlete se, aby mnohem více křesťanů v Alžírsku a po celém světě složilo svou důvěru v Boha bez ohledu na okolnosti, ve kterých se právě nacházejí.

 

Více informací o pronásledované církvi v Alžírsku naleznete na stránce Algeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.