Aktuálně

 

15. 05. 2012

Jeden íránský křesťan propuštěn, další zůstávají ve vězení

 

 
Faršíd Fathi je jedním z íránských křesťanů, kteří stále zůstávají ve vězení. (Fotografie: Present Truth Ministries)

(Middle East Concern)

 

Fariborz Azram, křesťan pocházející z muslimské rodiny, byl 11. dubna propuštěn na svobodu. Zatčen byl při razii ve svém bytě 17. října 2011 a kvůli křesťanskému přesvědčení strávil ve vězení šest měsíců. Po většinu času mu byly odepřeny návštěvy a manželka se dvěma dětmi nedostávala o jeho stavu téměř žádné informace. Není zřejmé, zda byl propuštěn bezpodmínečně nebo zda byla složena kauce a čeká jej oficiální obvinění a soud.

 

Po celém Íránu stále zůstává kvůli své víře nebo křesťanským aktivitám uvězněno více než dvacet křesťanů. Po sérii razií v únoru a začátkem března je pětice křesťanů stále zadržována v Šírázu, tři v Kermánšáhu a nejméně sedm v Isfahánu. Někteří z nich jsou vězněni již déle než rok, včetně Núralláha Qabitizade, který byl zatčen v prosinci 2010, a Jusefa Nadarcháního, zadržovaného od října 2009 a odsouzeného k trestu smrti. Faršíd Fathi byl po roce zadržování bez obvinění letos v dubnu odsouzen k šesti letům odnětí svobody. Faršídův právní zástupce se údajně má v plánu proti rozhodnutí odvolat. Behnam Írání, který si od května 2011 odpykává vyměřený trest ve městě Karadž, se nachází ve špatném zdravotním stavu a je vystaven neustálému obtěžování ze strany spoluvězňů.

 

Vzdejte Bohu chválu za Fariborzovo propuštění a opětovné shledání s rodinou! Vyprošujte mu ochranu před dalšími výhrůžkami a pronásledováním. Proste, aby mu Bůh pomohl přetrpět tento nelehký úděl a zůstat pevně stát ve víře. Modlete se za propuštění Núralláha, Faršída, Jusefa i Behnama. Modlete se, aby stejně jako v případě apoštola Pavla také jejich uvěznění vedlo k rozšíření Božího království (Filipským 1,12–14).

 

Více informací o pronásledované církvi v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.