Aktuálně

 

15. 05. 2012

Jeden íránský křesťan propuštěn, další zůstávají ve vězení

 

 
Faršíd Fathi je jedním z íránských křesťanů, kteří stále zůstávají ve vězení. (Fotografie: Present Truth Ministries)

(Middle East Concern)

 

Fariborz Azram, křesťan pocházející z muslimské rodiny, byl 11. dubna propuštěn na svobodu. Zatčen byl při razii ve svém bytě 17. října 2011 a kvůli křesťanskému přesvědčení strávil ve vězení šest měsíců. Po většinu času mu byly odepřeny návštěvy a manželka se dvěma dětmi nedostávala o jeho stavu téměř žádné informace. Není zřejmé, zda byl propuštěn bezpodmínečně nebo zda byla složena kauce a čeká jej oficiální obvinění a soud.

 

Po celém Íránu stále zůstává kvůli své víře nebo křesťanským aktivitám uvězněno více než dvacet křesťanů. Po sérii razií v únoru a začátkem března je pětice křesťanů stále zadržována v Šírázu, tři v Kermánšáhu a nejméně sedm v Isfahánu. Někteří z nich jsou vězněni již déle než rok, včetně Núralláha Qabitizade, který byl zatčen v prosinci 2010, a Jusefa Nadarcháního, zadržovaného od října 2009 a odsouzeného k trestu smrti. Faršíd Fathi byl po roce zadržování bez obvinění letos v dubnu odsouzen k šesti letům odnětí svobody. Faršídův právní zástupce se údajně má v plánu proti rozhodnutí odvolat. Behnam Írání, který si od května 2011 odpykává vyměřený trest ve městě Karadž, se nachází ve špatném zdravotním stavu a je vystaven neustálému obtěžování ze strany spoluvězňů.

 

Vzdejte Bohu chválu za Fariborzovo propuštění a opětovné shledání s rodinou! Vyprošujte mu ochranu před dalšími výhrůžkami a pronásledováním. Proste, aby mu Bůh pomohl přetrpět tento nelehký úděl a zůstat pevně stát ve víře. Modlete se za propuštění Núralláha, Faršída, Jusefa i Behnama. Modlete se, aby stejně jako v případě apoštola Pavla také jejich uvěznění vedlo k rozšíření Božího království (Filipským 1,12–14).

 

Více informací o pronásledované církvi v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.