Aktuálně

 

16. 05. 2012

Útoky na křesťany v súdánském Chartúmu

 

 
Tuto obvodovou zeď kolem křesťanského pozemku nedávno zbořili muslimští extrémisté. (Fotografie: Compass Direct News)

(Middle East Concern) V súdánském Chartúmu došlo v uplynulých týdnech k několika útokům na křesťany. 21. dubna zástup vyprovokovaný radikálním muslimským vůdcem napadl církevní budovu v Sawafi. Členům ochranky se podařilo dav zastavit, skupinka vetřelců však objevila alternativní cestu, díky které se jim podařilo budovu vyrabovat a vypálit. Ten samý den zástup muslimů zapálil a vážně poškodil biblickou školu na církevním pozemku v Al-Gereif. Církevním představitelům bylo vyhrožováno násilím již koncem března a začátkem dubna; útočníci zničili kancelářské vybavení, materiály z knihovny a osobní majetek studentů. 19. dubna byla v Burri zadržena skupina vysokoškolských studentů původem z Jižního Súdánu. Studenti byli obviněni z oslavy jihosúdánské invaze na ropné pole Heglig v provincii Jižní Kordofán a vyzváni k opuštění Súdánu nejpozději do sedmi dnů. Studenti pořádání jakékoli podobné oslavy popřeli. O den dříve zástupci křesťanských společenství v Al-Baraka, Dar el Salam a Takamul obdrželi oznámení, že jejich modlitebny budou zdemolovány z důvodu nevyhovující statiky. Církevní vedoucí si stěžovali, že je ministerstvo pro plánování a rozvoj měst o požadovaných stavebních úpravách neinformovalo, načež byli později neoficiálně zpraveni o zrušení původního rozhodnutí. Ultimátum na opuštění Súdánu pro obyvatele pocházející z území Jižního Súdánu (v mnoha případech se jedná o křesťany) bylo posunuto z původního 8. dubna o 30 dní. Modlete se, aby křesťané v Chartúmu zažívali Ježíšův pokoj, přítomnost a ochranu. Modlete se za propuštění zadržených studentů. Modlete se za odvolání příkazů k demolici. Vyprošujte církevním vedoucím v tomto nelehkém období vedení Ducha svatého a moudrost. Více informací o zkouškách, kterým jsou súdánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.