Aktuálně

 

18. 05. 2012

Čínské státní orgány mají plán na vymýcení domácích společenství

 

 
Členové společenství Šou-wang v uplynulém roce zažívali intenzivní pronásledování. (fotografie: ChinaAid)

(China Aid Association, Compass Direct News)

 

Čínské státní orgány zahájily třífázovou kampaň s cílem úplného vymýcení protestantských domácích společenství. Celá strategie byla rámcově nastíněna v dokumentu zveřejněném loni v září na semináři pro „vlastence uvnitř křesťanské komunity“ pořádaném Úřadem pro náboženské záležitosti.

 

Dokument vyzývá představitele místních orgánů v celé zemi, aby od ledna do června letošního roku důkladné monitorovali aktivity domácích společenství a o každém sestavili zprávu. V druhé fázi, která by měla trvat další dva až tři roky, orgány důrazně doporučují začlenění místních společenství do struktur takzvaného Hnutí trojí soběstačnosti. Třetí fáze, která by měla být dokončena za deset let, zahrnuje ukončení činnosti všech společenství, která se nařízením nepodvolí. Současně by mělo být zakázáno používání výrazu „domácí církev“ ve všech zprávách o domácích společenstvích na internetových serverech a v dalších sdělovacích prostředcích; měl by jej nahradit pojem „domácí shromáždění“, kterým se bude rozumět setkání v rámci uskupení pod hlavičkou Hnutí trojí soběstačnosti. Podle nedávného průzkumu organizace ChinaAid v několika provinciích bylo zjištěno, že více než 96 procent vedoucích domácí církve již pocítilo dopady souvisejících vyšetřování; 85 % respondentů uvedlo, že si o nich místní pracovníci Úřadu pro náboženské záležitosti založili spis. „Od začátku roku 2012 pozorujeme zvýšení četnosti výskytu případů pronásledování,“ uvádí ChinaAid ve své zprávě. „Kromě pokračujícího pronásledování příslušníků společenství Šou-wang v Pekingu vzrostl počet podobných případů meziročně o 20 % a rozšířil se do dalších oblastí, včetně křesťanského vzdělávání, vydávání křesťanských knih a provozu křesťanských knihkupectví.

 

Modlete se, aby se členové čínských společenství nenechali zastrašit výhrůžkami a nátlakem představitelů státních orgánů, ale zůstali věrní Ježíši (Židům 10,23). Vyprošujte křesťanům po celé Číně smělost při zvěstování evangelia navzdory všem potížím, se kterými se při tom potýkají. Modlete se, aby se pronásledovaní čínští křesťané navzájem povzbuzovali. Modlete se, aby Bůh zmařil snahy místních orgánů o ukončení činnosti domácích společenství.

 

Více informací o trpící čínské církvi naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.