Aktuálně

 

20. 05. 2012

Nedávno obrácení vietnamští křesťané vyhnáni ze svých vesnic

 

 
Hmongští křesťané žijící na pomezí severního Laosu a severního Vietnamu se často stávají terčem razií příslušníků komunistické policie.

(Hlas mučedníků, USA)

 

Hmongští křesťané ve Vietnamu jsou kvůli své víře v Krista pronásledováni vesnickými předáky.

 

Tři rodiny byly vykázány z vesnice v provincii Cao Bang v severním Vietnamu jen proto, že se nedávno přihlásily ke křesťanství. Ve všech případech došlo k obrácení poté, co se hmongský křesťanský pracovník modlil za nemocného příbuzného příslušné rodiny a dotyčný se po modlitbách uzdravil. Rodiny čítající dohromady třináct osob si musí najít nový domov, protože úředníci ve své vesnici křesťany nestrpí.

 

K podobnému incidentu došlo také v provincii Thai Nguyen, rovněž v severním Vietnamu: vesničtí předáci nařídili tamější hmongské rodině opustit osadu kvůli jejich křesťanské víře. Jedna členka této rodiny trpěla vážnou nemocí, po přestěhování do převážně křesťanské osady a modlitbách tamějších obyvatel však prožila uzdravení.

 

Vzdejte Bohu díky za dílo, které mezi Hmongy koná – a za způsoby, kterými si je používá ke svědectví. Modlete se za rodiny, které kvůli následování Krista přišly úplně o všechno. Proste, aby Bůh naplnil jejich potřeby. Vyprošujte jim posílení víry; proste, aby jejich svědectví vzbuzovalo v lidech zájem o Ježíše.

 

Více informací o pronásledovaných bratřích a sestrách ve Vietnamu naleznete na stránce Vietnam Country Report. Modlitbu, ve které vyjádříte těmto sourozencům v Kristu svou podporu, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.