Aktuálně

 

23. 05. 2012

Muslimové v Mauritánii se dožadují vyšetřování místních křesťanů

 

 
Mauritánští křesťané byli nařčeni z pálení výtisků Koránu.

(Hlas mučedníků, USA)

 

Muslimští demonstranti v Mauritánii vyzývají představitele státních orgánů, aby nařídili vyšetřování všech křesťanů, kteří se podle jejich názoru provinili spálením výtisku Koránu po islámských modlitbách 27. dubna. Účastníci protestů tvrdí, že ve stejný den bylo kromě spálení Koránu a dalších islámských knih rozdáno mnoho výtisků evangelia a nepřímo tak naznačili, že se na incidentu považovaném za jeden z nejzávažnějších trestných činů podíleli právě křesťané. Státní představitelé byli vyzváni, aby počínání křesťanů prošetřili, stanovili jejich podíl na incidentu a viníky potrestali. Znesvěcení Koránu je v některých islámských zemích možné trestat doživotním odnětím svobody nebo dokonce i smrtí.

 

Křesťané tvoří čtvrt procenta z celkového počtu obyvatel; převážná většina Mauritánců evangelium nikdy neslyšela. Mauritánští křesťané jsou kvůli své víře příležitostně zatýkáni, biti a vyčleňováni z komunit i vlastních rodin. Zahraniční křesťané, na které padne podezření z šíření křesťanství mezi místními obyvateli, jsou často obtěžováni, vyslýcháni, krátkodobě vězněni, vykazováni ze země a v některých případech dochází i k vraždám. Když se v roce 2009 islamističtí teroristé uchylovali k extrémistickým aktivitám a zavraždili zahraničního křesťana, mnozí jeho souvěrci uprchli ze země.

 

Modlete se, aby Bůh mauritánskou církev posílil a dal jí růst. Modlete se, aby křesťané nebyli bázliví, ale naplnění mocí Ducha, láskou a sebeovládáním (2. Timoteovi 2,7). Modlete se, aby si Bůh použil současnou situaci jako příležitost k šíření evangelia.

 

Více informací o pronásledované církvi v Mauritánii naleznete na stránce Mauritania Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.