Aktuálně

 

25. 05. 2012

Pronásledování křesťanů v Uzbekistánu

 

 

(Forum 18 News Service)

 

Policisté v Uzbekistánu nedávno uskutečnili razii na setkání křesťanů v soukromém bytě, ve kterém údajně hledali bombu. Žádná bomba se nenašla, policisté však při akci zabavili křesťanské knihy a notebook a čtrnáct členů společenství dostalo pokutu za „nepovolené shromažďování v soukromém bytě“. Natálii Kimové, která setkání pořádala, byla vyměřena pokuta ve výši šedesátinásobku minimální měsíční mzdy.

 

Při dalším incidentu tři křesťané obdrželi pokutu za to, že celníkům nenahlásili převoz osobních Biblí přes hranici (z Kazachstánu do Uzbekistánu). Bible jim byly zabaveny.

 

Veškerá literatura náboženského charakteru podléhá v Uzbekistánu přísné cenzuře a soudy často nařizují její likvidaci. Některá společenství se snaží proti nespravedlivým zákonům bojovat a odmítají se registrovat, protože požadavek na registraci porušuje mezinárodní dohody týkající se lidských práv, které se Uzbekistán formálně zavázal dodržovat. Členové křesťanských společenství ve dvou různých městech nedávno obdrželi pokutu za praktikování své víry v rámci neregistrovaných uskupení.

 

Modlete se, aby Natálie Kimová obdržela od Boha odměnu za prokázanou víru a propůjčení svého bytu křesťanským bratřím a sestrám, přestože se tím vystavila nebezpečí. Modlete se, aby Pán chránil a povzbuzoval křesťany, kteří se odvážili postavit proti nespravedlivým uzbeckým zákonům. Modlete se, aby se uzbečtí křesťané radovali z příležitostí připodobňovat se Kristu díky neustálému protivenství, kterému jsou vystaveni (Jakub 1,2–4).

 

Více informací o trpící církvi v Uzbekistánu naleznete na stránce Uzbekistan Country Report. Modlitbu za uzbecké křesťany můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.