Aktuálně

 

26. 05. 2012

Hinduističtí extrémisté v Indii napadli místní křesťany

 

 
Champa Pawar, vdova po Džajkantovi Pawarovi

(Compass Direct News)

 

Hinduističtí extrémisté v indickém spolkovém státě Čhattísgarh nedávno brutálně napadli skupinu křesťanů ve snaze zabránit pohřbu jedenatřicetiletého Džajkanta Pawara z osady Balgal v Kankeru. Pawar, který před časem konvertoval od hinduismu ke křesťanství, zemřel koncem dubna. Když se více než čtyřicetičlenná skupina křesťanů shromáždila u příbuzných a připravovala převoz těla k pohřbu, budovu obklíčilo přibližně 300 místních hinduistů. Vetřelci následně zahájili útok, který trval přibližně šest hodin.

 

„Extrémisté se nám vysmívali a prohlašovali, že Ježíš, který utišil bouři, seslal déšť a křísil lidi z mrtvých, musí vzkřísit také Džajkanta Pawara, a nutili nás, abychom se za to modlili,“ uvedl křesťanský vedoucí. „Vyhrožovali, že mě stáhnou z kůže, pokud Ježíš Pawara nevzkřísí.“

 

Vesničané také zmlátili dvě šedesátileté křesťanky, Gangu Bhai a Suki Bhai, a bezcitně vráželi do dvou desetiletých dětí a pohazovali s nimi, až ztratily vědomí.

 

Večer hinduističtí extrémisté křesťany vyzvali, aby tělo zesnulého odvezli z vesnice, jinak všechny zabijí. Křesťané převezli tělo na přibližně deset kilometrů vzdálenou policejní stanici, policisté však s nimi odmítli sepsat protokol. Když útočníky nakonec předvolali, útočníci nepravdivě obvinili křesťany, že zmlátili oni je. Policisté vesničany vyzvali, aby křesťany nechali na pokoji, podle posledních zpráv však křesťanům od té doby bylo vyhrožováno znovu.

 

Vyprošujte těmto bratřím a sestrám Boží ochranu a modlete se, aby jejich víra byla pro útočníky účinným svědectvím. Modlete se, aby všichni indičtí křesťané spoléhali na Pána jako na svou sílu a svůj štít, a aby přijali zmocnění k rozhlašování evangelia po celé Indii – pro Boží slávu. Modlete se za uzdravení všech zraněných.

 

Více informací o pronásledování v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.