Aktuálně

 

28. 05. 2012

Súdánské státní orgány si vynutily uzavření kanceláří křesťanských organizací v Jižním Dárfúru

 

 
Tito uprchlíci museli kvůli násilnostem opustit své domovy. Modlete se za ně! (Fotografie: Assist News)

(Compass Direct News)

 

Zástupci státních orgánů v Jižním Dárfúru si vynutili uzavření kanceláří organizací Sudan Council of Churches (Súdánská rada církví, SCC) a Sudan Aid, zaměstnance poslali domů a tři pracovníky Sudan Aid dokonce zadrželi.

 

Příslušníci súdánské Státní výzvědné a bezpečnostní služby (National Intelligence and Security Service, NISS) 22. dubna v časných ranních hodinách bez předchozího oznámení a jakéhokoli vysvětlení dorazili do kanceláří organizace v Nyala a vyzvali pracovníky SCC, aby jim předali klíče k budovám a služebním automobilům a odešli domů. Kromě toho nařídili uzavření církevního zdravotnického zařízení, jehož pracovníci pomáhali všem potřebným lidem v okolí.

 

Když druhý den po incidentu zaměstnanci přišli znovu do práce, v areálu hlídkovalo přibližně deset příslušníků ochranky, někteří z nich ozbrojení. Zaměstnanci obdrželi informaci o definitivním uzavření kanceláří a opět byli posláni domů. Dva dny poté federální Komise pro humanitární pomoc nechala zmrazit bankovní účty SCC v Nyala.

 

Od osamostatnění převážně křesťanského Jižního Súdánu v loňském roce je křesťanství v Súdánu považováno za cizí náboženství. Přibližně 350 000 obyvatel etnicky příslušících k jihosúdánským kmenům zůstává v severní části někdejšího společného státu a je na ně vyvíjen silný nátlak, aby ze země odešli, přestože na Jižní Súdán nemají žádné vazby. V mnoha případech se jedná o křesťany.

 

Modlete se, aby se křesťané postižení uzavřením kanceláří nenechali přemoci strachem, ale důvěřovali Bohu (Zjevení 2,10). Vyprošujte příslušníkům jihosúdánských skupin žijících na severu ochranu před jakoukoli újmou. Někteří se již vypravili na jih; proste, aby v pořádku dorazili a dočkali se vřelého přijetí a péče od tamějších křesťanských bratří a sester.

 

Více informací o zkouškách, kterými súdánští křesťané procházejí, naleznete na stránce Sudan Country Report. Modlitbu s povzbuzením pro súdánské křesťany můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.