Aktuálně

 

07. 06. 2012

Policejní razie v ázerbájdžánském společenství

 

 
Při nedávné razii v ázerbájdžánském společenství policisté vyslechli přibližně padesát dětí.

(Forum 18 News Service)

 

Představitelé ázerbájdžánské policie popřeli nedávnou razii v křesťanském společenství, které se prokazatelně účastnilo nejméně dvacet policistů, včetně policejního velitele a vedoucího místního útvaru Státního výboru pro práci s náboženskými organizacemi.

 

Při zásahu se policisté nejprve sháněli po cizincích. Když žádného nenašli, začali se vyptávat přibližně padesáti přítomných dětí, jestli mají svolení k účasti od obou rodičů. Nejméně jeden člen společenství obdržel na místě pokutu – bez možnosti obhajoby před soudem.

 

V roce 2009 byl v Ázerbájdžánu zaveden přísný Zákon o náboženství definující nové přečiny a s nimi spojené tresty; podle mnoha zahraničních pozorovatelů jsou však ustanovení zákona vágní a proto velmi nebezpečná. Omezení se týkají svobody svědomí, distribuce literatury a kritiky jiných náboženských směrů.

 

Modlete se, aby ázerbájdžánští bratři a sestry spoléhali na sílu, kterou dostali od Ježíše; proste, aby byli smělí a nepřestali milovat své bližní navzdory veškerému protivenství, kterému jsou vystaveni (2. Timoteovi 1,7–12). Modlete se, aby Bůh umožnil křesťanským rodičům v Ázerbájdžánu prakticky demonstrovat neochvějnou oddanost Kristu, aby děti z jejich životů načerpaly povzbuzení k důvěrnému chození s Pánem, až vyrostou (5. Mojžíšova 11,18–20).

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou ázerbájdžánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Azerbaijan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.