Aktuálně

 

08. 06. 2012

Indonéští islamisté házeli na křesťany sáčky naplněné močí a zkažené potraviny

 

 
Modlitebna pastora Paltyho byla zapečetěna a obehnána betonovou zdí. Za pastorem Paltym můžete vidět úřední oznámení o uzavření modlitebny.

(Compass Direct News)

 

Zástup čítající přibližně 600 muslimů nedávno házel na stovku shromážděných členů indonéského křesťanského společenství sáčky naplněné močí a špinavou vodou; útočníci navíc vyhrožovali pastorovi zabitím. V souvislosti s incidentem nebyl nikdo zatčen. Mezi výtržníky se nacházel také předseda bekaské buňky extrémistické organizace Fronta obránců islámu (FPI); útoku na členy batackého křesťanského protestantského společenství Filadelfia nečinně přihlíželo několik policistů.

 

17. května se křesťané účastnili pokojné bohoslužby na ulici ve městě Bekasi nedaleko Jakarty, když jejich shromáždění násilně přerušili místní muslimové. Rozlícení útočníci na ně i v tomto případě házeli sáčky naplněné močí a zapáchající vodou, zkažená vejce, kameny a bláto – jakmile se na scéně objevil pastor Palty Panjaitan, aby ke shromáždění promluvil. Křesťané se nakonec se museli rozejít. Pastor Palty, kterému bylo vyhrožováno zabitím, podal stížnost na policii.

 

Společenství byla před pěti lety zamítnuta žádost na výstavbu modlitebny a v prosinci 2009 místní úřady vyzvaly jeho zástupce k ukončení činnosti. Nejvyšší soud nicméně loni v červenci rozhodnutí změnil s vysvětlením, že společenství má na povolení k činnosti nárok, kvůli nátlaku islamistických skupin však úřady stejně trvaly na tom, aby se křesťané scházeli jinde.

 

Modlete se, aby členové tohoto společenství již brzy mohli svobodně konat bohoslužby ve jménu jediného pravého Boha. Vyprošujte ochranu pastorovi Paltymu. Modlete se za všechny nepřátele jeho společenství, aby došli spásy v Ježíši Kristu. Modlete se, aby se postižení křesťané radovali z příležitosti připodobňovat se ke Kristu skrze neustálé pronásledování, kterému jsou vystaveni (Jakub 1,2–4).

 

Více informací o pronásledování v Indonésii naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce

 

Podivuhodný příběh americké misionářky v japonském zajetí za druhé světové války.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Indonésie, doporučujeme vám titul Ve stínu vycházejícího slunce – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 236 Kč (181 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.