Aktuálně

 

25. 06. 2012

Ukončování činnosti křesťanských společenství v Kazachstánu pokračuje

 

 

(Forum 18 News Service)

 

Kazašské úřady i nadále zneužívají místní pozemkové zákony k bránění příslušníkům náboženských skupin v praktikování svobody náboženského vyznání a přesvědčení. V Taldykorganu nedaleko Almaty úředníci tímto způsobem přinutili místní společenství „dobrovolně“ ukončit činnost, poté co pastorova manželka Larissa Kim obdržela pokutu za využívání svého soukromého domu (na adrese sídla společenství) k pořádání bohoslužeb. Zástupci společenství pokutu zaplatili a rozhodli se sbor formálně zrušit ve snaze předejít dalším pokutám. Pastor Kim vysvětlil, že od této chvíle budou veškeré další případné aktivity jejich společenství nelegální.

 

Žumagul Alimbekov, vedoucí představitel místní kanceláře úřadu pro náboženské záležitosti, k situaci poznamenal, že by činnost společenství byla ukončena i tak – pokud by se zástupcům nepodařilo sehnat 50 podpisů nezbytných k obnovení registrace. Podle informací pastora Kima je však společenství velmi malé a sehnat potřebný počet podpisů v souladu s ustanovením Zákona o náboženství za účelem obnovení registrace by se jim zcela jistě nepodařilo. Od začátku roku 2012 byla v Kazachstánu zneplatněna registrace stovek malých náboženských uskupení (s méně než 50 dospělými členy), které tak ztratily právo na existenci.

 

Modlete se, aby Pán dal své církvi v Kazachstánu růst. Proste jej, aby obdařil křesťany smělostí, odvahou, vírou a touhou ke společnému scházení. Modlete se za moudrost pro pastora Kima, Larissu Kim a celé společenství v tomto nelehkém období.

 

Více informací o trpící církvi v Kazachstánu naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.