Aktuálně

 

01. 07. 2012

Policisté zadrželi laoského pastora kvůli šíření křesťanské víry

 

 

(Compass Direct News)

 

Třiapadesátiletý laoský pastor se 6. června ocitl za mřížemi na základě obvinění, podle kterého vybízel místní obyvatele, aby se obrátili ke křesťanství. K zadržení Asy (ve zprávách je uváděno pouze jedno jméno) došlo v jeho domě v osadě Peeyeur v provincii Luang Namtha. Policisté následně Asu převezli do centrální věznice v provincii, vzdálené přibližně 50 kilometrů – příliš daleko na návštěvy ustaraných příbuzných a známých s omezenými možnostmi využívání silniční dopravy. Podle standardních procedur přitom měli policisté tři dny zadržovat Asu v místní nebo okresní věznici a mezitím vznesená obvinění prověřovat.

 

7. června se s policisty sešel bratr Khamla, známý křesťanský vedoucí působící v provincii; na setkání zjistil, že byl Asa obviněn z vedení lidí ke Kristu. Před dvěma lety ho policisté přinutili podepsat prohlášení, že už nebude zvěstovat evangelium ani nikoho ke Kristu nepřivede. V letošním roce však mnoho obyvatel Peeyeuru a okolních vesnic přijalo Krista jen na základě svědectví Asova života. Křesťanům v jižním Laosu je stále vyhrožováno, jsou vyslýcháni a zatýkáni.

 

Poděkujte Pánu za Asovu věrnost v šíření evangelia. Modlete se, aby se spoléhal na Boha, že mu vloží do úst správná slova, až bude stát před lidmi, kteří jej budou obviňovat (Matouš 10,19). Modlete se, aby zůstal živým svědectvím o Ježíši i v tomto nelehkém období.

 

Více informací o pronásledovaných křesťanech v Laosu naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.