Aktuálně

 

08. 07. 2012

Policisté narušili průběh křtu v čínském domácím společenství

 

 
Členové neregistrovaného křesťanského společenství, které každoročně organizuje několik hromadných křtů.

(China Aid Association)

 

Místní úředníci a policisté uskutečnili razii na křestním shromáždění etnických Chanů (Číňanů) v AO Sin-ťiang v západní části Číny. Při akci bylo zatčeno celkem sedmnáct věřících. K razii ve společenství Pa-ťia-chu v oblasti Ťing-che došlo začátkem června; účastnilo se jí nejméně dvacet křesťanů, kteří byli vyzváni, aby přestali společná setkání pořádat.

 

Na shromáždění vtrhli policisté bezprostředně následovaní úředníky, kteří mají na starost dohled nad náboženstvím a vnitřní bezpečností země. 17 křesťanů bylo vzato do vazby a zadržováno až do večerních hodin, kdy je policisté odvezli domů.

 

Wang Lili, vedoucí domácího společenství, se v době razie nacházela mimo sbor. Policisté však na místě našli její peněženku, ve které měla identifikační kartu (občanský průkaz), klíče a něco přes 3600 juanů (přibližně 11 500 korun). Podle poslední zprávy jí policisté zabavené věci dosud nevrátili.

 

Manžel jedné ze zadržených žen, který sám není křesťanem, musel podepsat příslib, že jeho žena přestane shromáždění navštěvovat. Údajně je na manželku velice rozzlobený.

 

Vzdejte Bohu chválu za tyto křty! Modlete se, aby noví křesťané i nadále rostli ve své víře v Ježíše. Modlete se, aby policisté vrátili sestře Wang její věci. Modlete se, aby zmíněný nevěřící manžel díky věrnosti své partnerky poznal Krista (1. Petrův 3,1).

 

Více informací o trpící čínské církvi naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.