Aktuálně

 

13. 07. 2012

Zničené modlitebny a zabavené školní budovy v Súdánu

 

 
Místní úřady nařídily demolici této modlitebny v Chartúmu – s nasazením těžké techniky. (fotografie: Compass Direct News)

(Compass Direct News, Middle East Concern)

 

Místní orgány v súdánském Chartúmu nechaly 18. června zdemolovat dvě modlitebny – pouhých několik dní po incidentu, při kterém byla křesťanům zabavena trojice školních budov.

 

Zástupci jednoho z poškozených společenství obdrželi již v dubnu informaci, že jejich modlitebna bude společně s několika dalšími budovami stržena kvůli problémům se statikou. Církevní vedoucí však později obdrželi neoficiální zprávu o odstoupení od původních plánů (které uvěřili). V této souvislosti se šíří obavy z možné demolice zbývajících budov.

 

Podle informací církevních vedoucích pronásledování neustále sílí od vyhlášení nezávislosti Jižního Súdánu v červenci 2011, kdy se orgány začaly zaměřovat na křesťanská společenství spojovaná s „nežádoucími“ obyvateli Jižního Súdánu (převážně křesťanského vyznání), kteří v islamistické zemi stále žijí. Podle vyjádření úřadů již není tolik křesťanských škol zapotřebí, protože mnoho Jihosúdánců (v mnoha případech křesťanů) ze Súdánu odešlo. Křesťanští vedoucí nicméně zastávají názor, že tyto školy stále plní nezastupitelnou úlohu.

 

Modlete se, aby představitelé státních orgánů umožnili používání církevního majetku k zamýšleným účelům. Vyprošujte církevním vedoucím vedení Ducha a moudrost. Modlete se, aby nepřátelé súdánské církve poznali skrze životy křesťanů Kristovu lásku, odpuštění a požehnání (Římanům 12,14.21).

 

Více informací o zkouškách, kterým jsou súdánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.