Aktuálně

 

15. 07. 2012

Muslimové zaútočili na vesnice v nigerijském spolkovém státě Plateau

 

 
Trosky automobilu, který použili sebevražední atentátníci při únorovém útoku na kostel (fotografie: Compass Direct News).

(zdroje Hlasu mučedníků, Christian Solidarity Worldwide)

 

7. července bylo současně napadeno více než deset vesnic v okolí města Jos v nigerijském spolkovém státě Plateau. Útoky si vyžádaly mnoho obětí na životech. Stovky fulských muslimů (mnozí z nich měli na sobě vojenské maskované uniformy a neprůstřelné vesty) vtrhly do osad v časných ranních hodinách a zavraždily nejméně 25 osob. Několik dalších skončilo v nemocnici, více než stovka lidí přišla o střechu nad hlavou a musela nalézt útočiště v kostelích. Většinu obětí tvoří ženy, děti a staří lidé.

 

Následující den byl zorganizován hromadný pohřeb. Truchlící pozůstalí po cestě potkali vypálený kostel, ve kterém nalezli nejméně padesát dalších ohořelých těl. Oběti se údajně do kostela uchýlily poté, co uprchly ze svých domovů. Zástup napadl také účastníky smutečního shromáždění, zavražděni byli i dva politici. Celkový počet obětí podle dostupných odhadů přesáhl 100. Po útocích se rozlícení mladí lidé vydali demonstrovat do ulic.

 

Modlete se, aby Pán uzdravil a obnovil životy lidí, kteří při útocích utrpěli jakoukoli ztrátu. Modlete se, aby fulští muslimové poznali Kristovu lásku, odpuštění a požehnání, které uvidí v životech křesťanů (Římanům 12,14.21). Vyprošujte moudrost a vedení nigerijskému křesťanskému prezidentovi, Goodlucku Jonathanovi, a všem dalším představitelům, kteří se podílejí na vedení země. Modlete se, aby se křesťané nemstili, ale prokazovali svým bližním Kristovu lásku a šířili pokoj.

 

Více informací o pronásledovaných bratřích a sestrách v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report. Modlitbu, ve které vyjádříte s nigerijskými křesťany svou solidaritu, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.