Aktuálně

 

16. 07. 2012

Laoští křesťané zatčeni, jiní přišli o zaměstnání

 

 
„Domácí“ křest – Navzdory pronásledování naši laoští bratři a sestry stále prokazují vítěznou víru.

(Compass Direct News, Human Rights Watch for Lao Religious Freedom)

 

Laoští policisté v červnu zadrželi dva laoské a dva thajské křesťany v provincii Luang Namtha. Věřící byli zatčeni v soukromém domě v distriktu Long. Jeden z vesničanů zaregistroval, že dva thajští křesťané, bratři Jonasa a Phanthakorn Wiwatdamrongovi, v soukromém domě vykládají zájemcům jednotlivé biblické oddíly a nahlásil jejich přítomnost na policii. Policisté uskutečnili v domě razii, při které oběma bratrům zabavili pasy, biblickou literaturu a křesťanská CD a obvinili je z „šíření křesťanské víry bez souhlasu úřadů“. Následně byli Jonasa a Phanthakorn společně s dvěma místními obyvateli (jistým Chalarem a ještě jedním křesťanem, jehož jméno nebylo uvedeno) převezeni do provinční věznice v Luang Namtha.

 

Vojenský velitel distriktu Phin v provincii Savannakhet nedávno propustil dva členy oddílu zajišťujícího ochranu vesnice Alowmai (Khamsorna a Tonglaie) jen proto, že se obrátili ke křesťanství.

 

Poděkujte Pánu za věrnost těchto křesťanů. Proste jej, aby jim zachovával pevnou víru po celou dobu stíhání. Modlete se, aby nalezli útěchu ve skutečnosti, že je před Bohem milé, když lidé bez viny trpí za činění dobra (1. Petrův 2,20–21). Modlete se, aby svým pronásledovatelům zprostředkovali svědectví evangelia.

 

Více informací o pronásledování v Laosu naleznete na stránce Laos Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: Jedním z cílů z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto stránek) je podpora vydávání literatury,
která vypovídá o křesťanských mučednících a o svědcích víry. Nákupem některé z těchto knih (z nakladatelství Stefanos) umožníte vydávání dalších titulů (v papírové i elektronické podobě). Objednávkový formulář naleznete zde.

Bill Higgins: Hus drží klíč Richard Wurmbrand: Kristus na židovské cestě Hans Martin Braun: Let přes hranice Richard Wurmbrand: Od utrpení k triumfu Richard Wurmbrand: Sám s Bohem Ken Anderson: Smělý jako beránek Richard Wurmbrand: V Božím podzemí Darlene Deiblerová-Roseová: Ve stínu vycházejícího slunce Richard Wurmbrand: Vězeňské zdi kdyby promluvily Hermann Hartfeld: Víra navzdory KGB Eric Foley: Z pokolení na pokolení

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.