Aktuálně

 

17. 07. 2012

Aktualizace: Íránský soud potvrdil trest odnětí svobody pro pastora

 

 
Faršíd Fathi (fotografie: Present Truth Ministries)

(Elam Ministries, Christian Solidarity Worldwide, Hlas mučedníků USA)

 

Íránský revoluční soud nedávno potvrdil šestiletý trest odnětí svobody vyměřený Faršídovi Fathimu za „politické přestupky“, jehož zbývající část si nyní bude muset odpykat. Faršíd byl zatčen v prosinci 2010 kvůli svým křesťanským aktivitám a usvědčen z vedení skupiny agentů zahraničních organizací v Íránu a ze správy finančních prostředků pro tyto organizace. Ve vazbě již strávil osmnáct měsíců.

 

V rámci odvolacího řízení byly rozsudek i výše trestu potvrzeny a křesťan stráví zbývající část trestu v sekci 350 věznice Evin. Podle informací organizace Elam Ministries se Faršíd stal ve věznici Evin doslova majákem navigujícím vězně ke Kristu. Syn vysoce postaveného iránského ajatolláha komentoval Faršídovu laskavou povahu ve videu zveřejněném na Internetu, ve kterém zmiňuje i Faršídovu oblíbenost mezi spoluvězni.

 

Modlete se, aby Bůh obdařil Faršída trpělivostí, zatímco při odpykávání svého trestu přináší světlo ostatním odsouzeným ve věznici Evin. Modlete se, aby se jeho svědectví stalo povzbuzením pro křesťany v celém Íránu. Modlete se, aby Bůh utěšoval Faršídovu ženu Leilu a jejich dvě děti, Rosanu a Bardiu. Modlete se, aby Bůh íránské církvi žehnal.

 

Více informací o pronásledované církvi v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.