Aktuálně

 

10. 08. 2012

Další omezení distribuce materiálů náboženského charakteru v Ázerbájdžánu

 

 
Modlete se, aby ázerbájdžánské státní orgány respektovaly svobodu náboženského vyznání. Fotografie: Sefer Ibrahim/Flickr

(Forum 18 News Service)

 

Ázerbájdžánský parlament schválil novelizaci zákona, podle které musí být veškeré materiály náboženského charakteru před zahájením prodeje označeny schvalovací značkou příslušného úřadu. Pokud někdo bude prodávat neoznačené materiály z této kategorie (opatření se týká literatury v elektronické i papírové podobě a audiovizuálních děl), vystavuje se nebezpečí finančního postihu a zabavení materiálů.

 

Úprava zákona o administrativních přestupcích má podobu samostatného oddílu, který definuje postihy pro osoby prodávající neoznačené produkty. Místní křesťany možná ještě více znepokojuje skutečnost, že úprava úřadům umožní zabavit celé zásoby neoznačených materiálů. Mluvčí ministerstva trvá na tom, že smyslem opatření je zajistit odvod daní z komerčně vydávané literatury.

 

Literatura náboženského charakteru již podléhá povinné cenzuře státního Výboru pro práci s náboženskými organizacemi. Výbor schvaluje každou jednotlivou náboženskou publikaci, stanovuje počet výtisků, které je možné vytisknout nebo dovézt, kontroluje sortiment obchodů prodávajících náboženskou literaturu a udržuje seznam zakázaných titulů, který ovšem není veřejný. V květnu 2009 byla knihkupectvím udělena povinnost získat speciální licenci pro prodej náboženské literatury.

 

Modlete se, aby se poselství evangelia v Ázerbájdžánu nepřestalo šířit, navzdory veškerým snahám o omezování distribuce náboženských materiálů. Modlete se, aby vedoucí představitelé země přišli ke Kristu a respektovali náboženskou svobodu pro všechny obyvatele. Modlete se, aby se ázerbájdžánští křesťané radovali z příležitosti připodobňovat se ke Kristu prostřednictvím protivenství, kterému jsou trvale vystavováni (Jakub 1,2–4).

 

Více informací o pronásledované církvi v Ázerbájdžánu naleznete na stránce Azerbaijan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.