Aktuálně

 

26. 08. 2012

Jedenáctiletá pákistánská dívka zatčena na základě obvinění z rouhání

 

 
Muslimové na fotografii uspořádali demonstraci v reakci na zprávu, že by Asia Bibi, jiná křesťanka obviněná z rouhání, mohla dostat milost. Nestalo se tak.

(BBC, The Age, Mission Network News)

 

Pákistánští policisté vzali jedenáctiletou Rimšu Masihovou do vazby poté, co ji rozlícený muslimský dav nařkl ze znesvěcení několika listů papíru obsahujících verše z Koránu. Zástup se dožadoval dívčina zatčení a vyhrožoval vypalováním obytných domů patřících křesťanům v okolí hlavního města Islámábádu. Z křesťanské čtvrti uprchlo více než 600 osob a rodiče dívky byli v návaznosti na útoky umístěni do ochranné vazby. Podle policistů dívka nedokázala patřičně odpovídat na otázky, které jí kladli. Existuje podezření, že trpí Downovým syndromem. Pákistánský prezident Asif Alí Zardárí nařídil prošetření jejího zatčení.

 

Případ pravděpodobně znovu oživí debatu o sílící náboženské nesnášenlivosti v převážně muslimském Pákistánu, kde platí přísné zákony proti rouhání a urážení islámu nebo proroka Muhammada, případně znesvěcení Koránu je možné trestat smrtí.

 

Obhájci lidských práv upozorňují na časté zneužívání zákonů k řešení malicherných sporů, příslušná legislativa se však těší silné podpoře veřejnosti a tak vláda nemá v úmyslu nic měnit. Mnozí lidé obvinění na základě těchto zákonů byli později zavražděni rozlícenými zástupy; terčem útoků se několikrát stali i politici, kteří usilovali o změnu legislativy.

 

Modlete se za zadrženou dívku a její blízké. Vyprošujte jí ochranu a proste za její propuštění; modlete se také za křesťanské rodiny, které uprchly ze svých domovů. Modlete se, aby případ vrhl nové světlo na zákony o rouhání a přispěl k jejich změně.

 

Modlitbu za Rimšu můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall). Více informací o trpící církvi v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.