Aktuálně

 

28. 08. 2012

Pohřešované křesťanské děti v Bangladéši nalezeny v radikálních madrasách

 

 
Děti z bangladéšských křesťanských rodin byly uneseny a umístěny do radikálních madras (fotografie: Nikolaus / Wikimedia Commons)

(International Christian Concern)

 

Osmdesát dětí z křesťanských rodin v Bangladéši si místní mullové (islámští duchovní) pod falešnými záminkami odvedli do svých madras (islámských internátních škol), ve kterých se je snažili násilím obrátit k islámu. Jedenáct dětí se podařilo vysvobodit, místo pobytu zbývajících 69 není známo.

 

Děti pocházejí z oblasti Chittagong Hills ve východním Bangladéši, kde se svou křesťanskou vírou tvoří menšinu a stávají se proto terčem otevřené diskriminace. V lednu a únoru každá křesťanská rodina zaplatila 15 tisíc bangladéšských taka (přibližně 3600 korun) lidem, kteří slíbili, že ubytují jejich dítě v nedalekém městě a poskytnou mu vzdělání. Kvalitní vzdělání je v Chittagong Hills vzácné a rodiče se v mnoha případech odhodlali k tomuto kroku v naději, že svým dětem zajistí budoucnost.

 

Rodiče však téměř okamžitě ztratili s dětmi jakýkoli kontakt. Po několika měsících pátrání na vlastní pěst se obrátili na organizaci Hotline Human Rights Trust (HHRT) řešící případy porušování lidských práv. Podle informací ředitele HHRT vysvobozené děti hovořily o fyzickém týrání, kterému byly vystaveny, když se odmítly modlit, předčítat Korán nebo se učit arabsky. Děti také uvedly, že se pokusily utéct, jakmile se dozvěděly, že budou proti své vůli obřezány.

 

Poděkujte Bohu za děti, které se vrátily ke svým rodinám, a modlete se za návrat zbývajících. Modlete se, aby je Bůh fyzicky i duchovně chránil. Kéž jim Duch svatý dodává v tomto nelehkém období sílu. Modlete se, aby byli pachatelé předvedeni před soud a rodiče v této části Bangladéše získali jiné možnosti, jak svým dětem zajistit vzdělání.

 

Více informací o pronásledování v Bangladéši naleznete na stránce Bangladesh Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.