Aktuálně

 

06. 09. 2012

Aktualizace: Pákistánská křesťanská dívka zůstává ve vězení; z rouhání byl obviněn také žalobce

 

 
Rimša Masihová byla obviněna ze znesvěcení Koránu (fotografie: Muhammad Ghouri, Flickr)

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Pákistánská křesťanská teenagerka Rimša Masihová, která byla nedávno obviněna ze znesvěcení Koránu, již strávila ve vězení dva a půl týdne. Po několika odkladech je přelíčení bedlivě sledovaného procesu o rouhání naplánováno na 7. září. Podle posledních zpráv Rimša patrně trpí Downovým syndromem a mělo by jí být 14 let.

 

Jeden ze svědků vypovídal, že vedoucí představitel mešity, Chalíd Džadún Chišti, zfalšoval důkazy, aby mohla být Rimša obviněna. Chišti podle svědkových informací sám nastražil listy z Koránu do tašky s ohořelými odpadky, která měla sloužit jako důkaz na podporu obvinění. Svědek také tvrdil, že imám vyprovokoval podání žaloby i následnou reakci agresivního davu.

 

2. září byl z rouhání na základě ustanovení odstavce 295B pákistánského trestního zákona obviněn i sám Chišti a v současné době se nachází v policejní vazbě. Kromě toho měl v posledních měsících na předměstí Islámábádu soustavně podněcovat protikřesťanské nálady, společně s několika dalšími místními muslimy.

 

Modlete se, aby Bůh chránil Rimšu a její rodinu. Modlete se za příznivý výsledek přelíčení 7. září. Modlete se, aby pachatelé byli předvedeni před soud. Proste Boha, aby si tento případ použil k posílení svobody náboženského vyznání pro všechny občany Pákistánu. Modlete se, aby pákistánští křesťané byli světlem, které přitáhne jejich bližní k Ježíši (Matouš 5,14–16).

 

Připojte se ke křesťanům po celém světě, kteří se tento víkend za Rimšu modlí. Více informací o protivenství, kterému je pákistánská církev vystavena, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.