Aktuálně

 

03. 10. 2012

Zrušení částí zákona omezujících svobodu náboženského vyznání v Indii

 

 
Budova Himáčalpradéšského vrchního soudu v Indii (fotografie: India_2012 / Flickr)

(Světová evangelikální aliance)

 

Vrchní soud v indickém Himáčalpradéši rozhodl o zrušení paragrafu, podle kterého museli zájemci o změnu náboženského vyznání o svém úmyslu v třicetidenním předstihu informovat okresní magistrát. Rozhodnutí v tomto významném sporu se týká samotného himáčalpradéšského Zákona o svobodě náboženského vyznání z roku 2006 i prováděcích pravidel z roku 2007.

 

Soud rovněž zrušil požadavek, podle kterého musely státní orgány povinně prošetřovat každý jednotlivý případ náboženské konverze. Pravidla dostatečně jasně nespecifikovala, jak dlouho by podobné prošetřování mělo probíhat a dokonce ani kdo by ho měl provádět. Mnoho dalších omezení svobody náboženského vyznání žel zůstává v platnosti.

 

Poděkujte Bohu za aktivity Indického evangelikálního společenství (Evangelical Fellowship of India) a týmu právníků, kteří za tyto svobody bojovali. Modlete se, aby Indie pokračovala v uznávání a respektování náboženských svobod svých občanů ke shromažďování, pořádání bohoslužeb a zvěstování evangelia. Modlete se, aby si indičtí křesťané do té doby zachovali pevnou a odvážnou víru, navzdory pronásledování.

 

Více informací o trpící indické církvi naleznete na stránce India Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:

    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.