Aktuálně

 

11. 10. 2012

Pumový útok na nedělní školu v Keni

 

 
Keňané zranění při předchozím pumovém útoku (fotografie: Compass Direct News)

(Release International)

 

Devítiletý chlapec přišel o život a nejméně tři další děti utrpěly vážná zranění při pumovém útoku na nedělní školu v keňském Nairobi 30. září.

 

Pravděpodobně islámští radikálové napadli kostel sv. Polykarpa během bohoslužby pro děti ve věku do deseti let. Očití svědkové slyšeli hlasitou explozi následovanou hromadným úprkem účastníků shromáždění z budovy ve snaze zachránit si život. V nemocnici skončilo celkem devět dětí.

 

Policisté z útoku viní sympatizanty extrémistů z hnutí al-Šabáb v sousedním Somálsku, kteří důrazně nesouhlasí s úlohou Keni v aktivitách OSN usilujících o jejich eliminaci. Den před útokem byla jednotka al-Šabáb vyhnána z města Kismayo, posledního útočiště organizace v obydlené oblasti. Kostel sv. Polykarpa se nachází nedaleko Eastleighu, nairobské čtvrti přezývané „malé Mogadišu“ kvůli značnému počtu somálských uprchlíků, kteří zde žijí. Nairobští představitelé vyzvali k uklidnění situace, poté co místní mládežníci údajně napadli nedalekou mešitu a několik soukromých domů ve zjevné snaze o odvetu za pumový útok.

 

Proste Boha, aby zraněné a truchlící posiloval a utěšoval. Modlete se, aby naplnil všechny postižené milostí, aby dokázali útočníkům odpustit. Proste, aby Bůh obdařil moudrostí keňské a somálské vedoucí představitele. Modlete se, aby ukončil aktivity a vliv skupiny al-Šabáb v Somálsku a okolních zemích. Modlete se, aby se keňští křesťané nenechali přemáhat hněvem a nemstili se, ale milovali své pronásledovatele Kristovou láskou a odpouštěli jim.

 

Modlitbu, ve které vyjádříte svou solidaritu s keňskými bratry a sestrami můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.