Aktuálně

 

15. 10. 2012

Masakr studentů v Nigérii

 

 
Členové Boko Haram mají v letošním roce na svědomí mnoho útoků na kostely, modlitebny a další církevní objekty.

(CBN, Charisma News, The Australian)

 

Příslušníci islámské radikální skupiny Boko Haram 1. října napadli ubytovnu u Federální polytechnické vysoké školy a zavraždili přibližně 30 studentů. K útoku došlo ve městě Mubi ve spolkovém státě Adamawa v severovýchodní Nigérii.

 

Útočníci vyzbrojení střelnými zbraněmi údajně studenty obklíčili a vyzvali je, aby se postupně představili. Pokud měl někdo křesťanské jméno, dostal příležitost svou křesťanskou víru zapřít a konvertovat k islámu odrecitováním šahády (muslimského vyznání víry). Pokud někdo odmítl uposlechnout a pevně trval na svém křesťanském vyznání, byl na místě zastřelen nebo ubodán. Podle informací očitých svědků, kteří masakr přežili, bylo zavražděno také několik muslimů, ať už omylem nebo záměrně. (Pokud někdo uvedl muslimské jméno, byl vyzván, aby na potvrzení své víry odříkal slova muslimské modlitby. Pokud to nedokázal, byl rovněž zavražděn.)

 

Prezident Goodluck Jonathan označil děsivý incident jako „nešťastný a šokující“ a nařídil jeho důkladné prošetření. Někteří oficiální představitelé se domnívají, že by masakr mohl souviset s nedávnými studentskými volbami. Policisté již údajně zadrželi větší množství podezřelých.

 

Modlete se za všechny, kdo truchlí nad ztrátou příbuzných nebo přátel. Modlete se, aby ve svém smutku načerpali povzbuzení z vědomí, že se se svými milovanými znovu setkají při příchodu našeho Pána Ježíše Krista (1. Tesalonickým 4,15–18). Modlete se, aby se místní křesťané nemstili, ale reagovali odpuštěním a Kristovou láskou.

 

Více informací o pronásledované církvi v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report. Modlitbu, ve které vyjádříte nigerijským křesťanům podporu, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.