Aktuálně

 

17. 10. 2012

Egyptští křesťané zatýkáni za údajné znesvěcení Koránu a rouhání

 

 
Modlete se za všechny Egypťany zadržované v souvislosti s údajným znesvěcením Koránu a dalšími obviněními.

(International Christian Concern, BBC, Fox News, Reuters)

 

Mina Nady Farag a Nabil Nagy Rizk z osady Ezbet Marco v egyptské provincii Beni Suef, křesťanské děti ve věku devíti a deseti let, byly 30. září zadrženy na základě obvinění místního imáma Ibrahima Mohameda Aliho, který je nařkl z vytrhání stránek z Koránu. Děti obvinění popírají a tvrdí, že vytrhané listy nalezly na ulici. Obvinění byla nakonec na základě vzájemné dohody mezi křesťany, muslimy a zástupci policie zrušena a chlapci 10. října propuštěni.

 

13. září byl zatčen egyptský křesťanský blogger Alber Saber, poté co jej sousedé obvinili ze zveřejnění protiislámského filmu „Nevinnost muslimů“ na facebookovém profilu. Saber strávil ve vazbě více než tři týdny kvůli údajnému pohrdání náboženstvím a výsměchu náboženskému přesvědčení a praktikám.

 

V dalším případu jistý student nařkl Nevine al-Sayed, křesťanskou učitelku v hornoegyptském Assiutu, z urážky muslimského proroka Muhammada, které se měla dopustit při vyučování. Učitelka údajně při popisu prostředí, ve kterém Muhammad vyrůstal, použila výraz „nešťastný“ v arabštině připomínající slovo „ubohý“. Později byla propuštěna na svobodu.

 

Modlete se, aby Bůh do těchto případů zasáhl a dovedl je ke spravedlivému a příznivému konci. Modlete se, aby svůj lid chránil před dalšími obviněními. Modlete se, aby všechny egyptské křesťany obdařil potřebnou silou, aby zůstali věrní a pokračovali ve vydávání svědectví evangelia. Modlete se, aby mnoho dalších Egypťanů uvěřilo v Ježíše.

 

Více informací o zápasech, kterými egyptští křesťané procházejí, naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.