Aktuálně

 

18. 10. 2012

Zatýkání, věznění a soudy s íránskými křesťany

 

 
Modžtaba Hosseini, Mohammad-Reza Partoaj (Kúroš), Vahid Hakkani, Homajún Šokúhi a jeho manželka Fariba Nazemjan (fotografie: Mohabat News)

(Mohabat News, Christian Solidarity Worldwide)

 

V posledních několika týdnech došlo ke znepokojivému náhlému nárůstu počtu případů pronásledování křesťanů v Íránu. Podle dostupných informací je v současné době zatýkáno mnohem více lidí než dříve. Od roku 2010 byly v této zemi svévolně zatčeny a uvězněny přibližně tři stovky křesťanů.

 

Sedm křesťanů bylo zadrženo při razii oddílu bezpečnostní policie na modlitebním setkání v soukromém domě ve městě Šíráz v provincii Fárs. Podle poslední zprávy byli Mohammad (Vahid) Roghangir, Surúš Saraie, Roxana Forgughi, Eskandar Rezaie, Bidžan Haghighi, Mehdi Ameruni a Šanin Lahúti umístěni v zadržovacím centru provozovaném ministerstvem zpravodajských služeb.

 

Dalších pět křesťanů, kteří byli před osmi měsíci převezeni do věznice v Adel-Abad po razii v domácím společenství v Šírázu, se 15. října objevilo před soudem. Modžtaba Hosseini, Mohammad-Reza Partoaj (Kúroš), Vahid Hakkani, Homajún Šokúhi a jeho manželka Fariba Nazemjan byli obviněni z nezákonného spolčování, účasti na shromáždění domácí církve, šíření propagandy namířené proti islámskému režimu a hanobení islámských světců formou křesťanské evangelizace.

 

Známý íránský křesťanský umělec byl nedávno dočasně propuštěn z vězení a čeká na soud. Vahid Zardaj, křesťanský konvertita, hudební skladatel a nositel několika ocenění, byl zatčen při shromáždění domácího společenství společně se svou manželkou a dalšími křesťany. Bezprostředně po zatčení byl převezen do Vakil-Abad, přeplněné věznice nechvalně proslulé zoufalými hygienickými podmínkami, ponižováním vězňů a hromadnými popravami.

 

Modlete se za všechny zatčené křesťany čekající na soud, aby si připomínali požehnání, které obdrží za svou vytrvalost (Židům 10,36). Modlete se za propuštění všech vězňů. Modlete se, aby jmenovaní íránští křesťané i mnozí další, ve vězení i na svobodě, žili smělý život pro Krista a sdíleli se o Dobrou zprávu s lidmi ve svém okolí.

 

Více informací o pronásledované církvi v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.