Aktuálně

 

02. 11. 2012

Křesťanské společenství v Kazachstánu obviněno z podávání omamných látek účastníkům shromáždění

 

 

(Forum 18 News Service)

 

V říjnu proběhla ve dvou křesťanských společenstvích v Kazachstánu policejní razie na základě ničím nepodložených obvinění, podle kterých měly být účastníkům bohoslužby při Večeři Páně podány omamné látky. Jistý policista údajně prohlásil: „Členům náboženských uskupení … byly [ve víně] podávány halucinogenní látky, které byli nuceni vypít.“

 

Oběma společenstvím byl zabaven majetek včetně knih, pastoři byli odvedeni k výslechu a jeden sbor má zmrazený bankovní účet. Policisté si dokonce vyžádali krevní testy všech členů společenství. V souvislosti s incidentem bylo obviněno několik členů společenství Milost v kazašském hlavním městě Astaně a společenství Nový život v Oralu na západě země. Celý případ začal již před více než 15 měsíci, kdy jistá žena prohlásila, že její dceři byla ve společenství způsobena újma. Zástupci společenství Milost popřeli, že by se jejich člence Lazzat Almenové cokoli stalo a sama Lazzat uvedla, že ji vlastní sestry v roce 2011 dostaly na tři měsíce do psychiatrické léčebny a prodaly část společného majetku. Podle informací členů společenství byla Lazzat ve společenství po razii celkem dvakrát. Není zřejmé, proč bylo obviněno také společenství Nový život, které působí na místě vzdáleném více než 1000 kilometrů od společenství Milost.

 

K raziím došlo krátce před 25. říjnem, podledním termínem pro obnovení registrace všech náboženských uskupení v Kazachstánu na základě velmi restriktivní novelizace Zákona o náboženství, která vstoupila v platnost v loňském roce. O obnovení registrace těchto dvou společenství nebudou úřady ani uvažovat, dokud se nepodaří očistit jejich jména.

 

Modlete se za zrušení nepravdivých obvinění a proste, aby Lazzat zůstala pevně stát ve víře. Modlete se za obnovení registrace společenstvím Milost i Nový život. Modlete se, aby bez ohledu na obnovení nebo neobnovení registrace zůstali členové křesťanských společenství v Kazachstánu věrní Bohu.

 

Více informací o trpící církvi v Kazachstánu naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.