Aktuálně

 

08. 11. 2012

Pákistánská křesťanka unesena a přinucena konvertovat k islámu

 

 
Modlete se za bezpečí křesťanských žen v Pákistánu.

(Asia News, International Christian Concern)

 

Čtyřiadvacetiletá Šumaila Bibi je jen jednou ze stovek křesťanských žen a dívek v Pákistánu, které byly v uplynulých letech uneseny a fyzicky týrány, aby se obrátily k islámu. 24. září šla Šumaila domů z práce, když ji potkal šestadvacetiletý Muhammad Džavaid Ikbal a donutil ji jít s ním. Šumaila již dříve několikrát odmítla Muhammadovo dvoření a žádost o ruku.

 

Následující den Muhammad s příbuznými odvedli Šumailu k právníkovi (mířili na ni přitom pistolí), kde byla vyzvána k podpisu dokumentů, ve kterých potvrdila, že dobrovolně konvertovala k islámu a za Muhammada se provdala. Když odmítla, byly jí podány omamné látky. Zatímco byla stále v bezvědomí, právník otiskl na dokumenty její prsty.

 

V následujících dnech byla Šumaila sexuálně obtěžována a zneužívána a také musela studovat Korán a islámské zvyklosti. Nakonec se jí 5. října podařilo uprchnout a vrátit se k rodičům. Muhammad následně rodičům nahlásil, že Šumailu její rodiče unesli a protože předložil dokumenty stvrzující dívčin sňatek a konverzi, policisté jeho stížnost přijali. Šumailin otec, osmašedesátiletý Manša Masih, nyní kvůli „únosu“ své dcery riskuje vězení. Obhajobu křesťanky si vzala na starost organizace National Commission for Justice and Peace.

 

Proste Boha, aby Šumaile i jejímu otci zjednal spravedlnost. Modlete se za bezpečí a ochranu všech křesťanských žen a dívek v Pákistánu, které kvůli své víře riskují únos a mučení. Modlete se, aby Bůh povzbuzoval, posiloval a vysvobozoval všechny, kdo jsou v Pákistánu někde zadržováni proti své vůli. Modlete se, aby Muhammad a jeho příbuzní poznali Ježíše Krista.

 

Více informací o nelehkém údělu pákistánských křesťanů naleznete na stránce Pakistan Country Report. Modlitbu, ve které vyjádříte Šumaile svou podporu a povzbuzení, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.