Aktuálně

 

12. 11. 2012

Na obrovském křesťanském shromáždění v Egyptě vydalo své životy Kristu odhadem až 25 000 lidí

 

 
Tisíce Egypťanů se shromáždily k modlitbám a oslavě Boha. (fotografie: Open Doors USA)

(Open Doors)

 

Během prvního říjnového víkendu se v poušti 100 kilometrů severně od Káhiry shromáždilo 10 000 mladých lidí, aby společně zpívali, modlili se a vzdávali Bohu chválu. Na shromáždění mládeže navázala ve dnech 25. až 28. října ještě větší akce uspořádaná na stejném místě – křesťanské shromáždění, kterého se zúčastnilo odhadem 45 000 lidí. Hlavním bodem programu bylo představení Boží nabídky spasení a výzva směřovaná k přítomným účastníkům, aby odevzdali své životy Ježíši. Načasování akce bylo velmi příhodné; od červnových prezidentských voleb, po kterých v čele státu stanul člen muslimského bratrstva Muhammad Mursí, čelí egyptští křesťané zvýšené míře pronásledování.

 

Podle dostupných odhadů odevzdalo své životy Ježíši přibližně 25 000 lidí a 8 000 z nich vyplnilo kartičky s žádostí o návštěvu zástupce církve. Dva až tři miliony lidí sledovaly akci prostřednictvím křesťanských satelitních kanálů, které každý den přenášely program do Severní Ameriky, Austrálie a zemí Blízkého východu.

 

Místní křesťanský vedoucí napsal, že egyptští křesťané „chtějí poděkovat všem křesťanským bratřím a sestrám po celém světě, kteří se společně s námi a za nás věrně modlili a sledovali, jaké mocné dílo Bůh koná v životech mnoha lidí. Jsme mu vděční za jeho působení mezi námi a také za vás, naše spolupracovníky při šíření Božího království.“

 

Vzdejte Bohu chválu za dílo, které v Egyptě koná. Modlete se za tisíce lidí, kteří slyšeli zvěst evangelia a nějakým způsobem na ni reagovali. Modlete se, aby dostali příležitost vyrůst v opravdové učedníky. Modlete se, aby se noví křesťané nikdy nestyděli za evangelium, které je Boží mocí ke spasení každému, kdo věří (Římanům 1,16).

 

Více informací o nelehkém každodenním životě příslušníků naší křesťanské rodiny v Egyptě naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.