Aktuálně

 

26. 11. 2012

Aktualizace: Pronásledování křesťanských společenství v Indonésii pokračuje

 

 
Přístup k modlitebně pastora Paltyho byl zablokován touto betonovou zdí. Za pastorem můžete vidět úřední oznámení o uzavření budovy.

(Christian Solidarity Worldwide)

 

Muslimští oponenti křesťanství v indonéské provincii Západní Jáva nedávno hlasitou reprodukcí hudby a skandováním do ampliónů zabránili místnímu sboru uspořádat nedělní bohoslužby. Batacké křesťanské společenství Filadelfia muselo kvůli několika desítkám demonstrantů nedělní shromáždění ukončit. Reverend Paltz Panjaitan uvedl, že chtěl k demonstrantům promluvit, policisté ho však vyzvali, aby shromáždění rozpustil a předešel tak dalším násilnostem. „Tímto postupem nám odepřeli ústavou zaručené právo,“ dodal pastor. Při protestech letos v květnu si členové společenství museli vyslechnout nenávistné projevy a výhrůžky zabitím. O stejném společenství jsme informovali již dříve, v roce 2007 jeho zástupci podali žádost o povolení k výstavbě vlastní modlitebny, které však nezískali.

 

V rámci podobného případu pronásledování, jehož terčem se tentokrát stalo společenství GKI Yasmin, indonéský ministr vnitra a městský úřad v Bogoru nařídily křesťanům přestěhování na nezasíťovaný pozemek osm kilometrů od budovy, kterou doposud vlastnili. Výzvu k přestěhování vydali místní úředníci v rozporu s rozhodnutím indonéského Nejvyššího soudu, podle kterého společenství opět může zahájit činnost.

 

Indonéští křesťanští vedoucí uvádějí, že se místní orgány po celé zemi snaží zavděčit převážně muslimskému obyvatelstvu zaváděním komplikovaných a těžko splnitelných požadavků, v jejichž důsledku mají křesťanská společenství problémy se získáváním povolení k výstavbě vlastních budov i pronajímáním potřebných prostor. Modlete se za odstranění těchto bariér, aby se věrní indonéští křesťané mohli společně scházet k bohoslužbám. Kéž se jejich odhodlání a radost promění ve výpověď o moci jediného skutečného Boha. Modlete se, aby Bůh jednal v životech pronásledovatelů jeho církve v Indonésii, aby s ním mohli navázat osobní vztah.

 

Více informací o trpících bratřích a sestrách v Indonésii naleznete na stránce Indonesia Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.