Aktuálně

 

01. 12. 2012

Vysoký trest odnětí svobody pro čínského křesťanského básníka

 

 
Důvodem udělení vysokého trestu může být Liova spolupráce na přípravě útěku Liao I-wu, autora knihy „Bůh je rudý“

(Hlas mučedníků, USA)

 

Po delším než ročním nezákonném zadržování byl Li Pi-feng odsouzen v návaznosti na smyšlené obvinění z „podvržení smlouvy“, kterého se měl dopustit při zcela legální obchodní transakci. Podle rozsudku z 19. listopadu hrozí básníkovi-disidentovi ještě 12 let vězení.

 

Za povšimnutí stojí skutečnost, že se Li stal křesťanem právě ve vězení, do kterého byl poslán na sedm let kvůli autorství básní z roku 1998 propagujících svobodu. Již dříve si odpykal pět let za účast na prodemokratickém shromáždění na náměstí Tchien-an-men v roce 1989. Mnoho mezinárodních pozorovatelů vnímá vysoký trest jako pomstu za křesťanovu spolupráci na přípravě útěku známého čínského spisovatele Liao I-wu ze země. Liao je autorem knihy „Bůh je rudý“, které časopis „Christianity Today“ udělil v roce 2011 ocenění „kniha roku“.

 

Státní zástupce v srpnu vystoupil s požadavkem, aby byl Liův sedmnáctiletý syn Ťiang momentálně studující v Severní Americe poslán zpátky do Číny. Úřady zabavily Liovi firmu a další majetek, aby syna nemohl na studiích finančně podporovat. Kanadský Hlas mučedníků však ve spolupráci s podobně zaměřenými organizacemi pomohl zorganizovat sbírku na školné a další nezbytné výdaje v letošním roce, aby se Ťiang nemusel vrátit do Číny, kde by jej jistě nečekalo nic dobrého.

 

Modlete se, aby Bůh poskytl vše potřebné k úspěšnému odvolání proti rozsudku a aby byl Li nakonec ospravedlněn. Modlete se také Ťiangovo zdárné dokončení studia. Kéž v těchto nelehkých podmínkách Li i jeho příbuzní díky Boží milosti nejen vytrvají, ale také slavně zvítězí (Efezským 6,10–19).

 

Více informací o pronásledované církvi v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.