Aktuálně

 

02. 12. 2012

Aktualizace: Sebevražední atentátníci v Nigérii připravili o život další křesťany

 

 

(BBC)

 

Podle agenturních zpráv sebevražední atentátníci při útoku ve spolkovém státě Kaduna na severu Nigérie připravili o život 11 lidí a dalším 30 způsobili zranění. (Po zveřejnění prvních informací jsme obdrželi upřesnění, že počet obětí nakonec vzrostl na 15.) Nálože explodovaly po skončení nedělní bohoslužby 25. listopadu, když do budovy státních kasáren záměrně narazily dva automobily naložené municí.

 

Není zřejmé, kdo byl za útok odpovědný, podle zpráv BBC však armáda podezírá islamistické radikální hnutí Boko Haram. Tato skupina usiluje o násilné svržení vlády a nastolení extrémní formy islámského právního řádu šaría.

 

Krátce před útokem představitel nigerijské armády nabídl finanční odměnu (v přepočtu převyšující 6 milionů korun) za pomoc při dopadení Abubakara Šekau, vůdce Boko Haram. Za spolupráci vedoucí k odhalení místa pobytu dalších vedoucích představitelů skupiny byly vypsány samostatné odměny.

 

Při bombových útocích v Kaduně a následných odvetných akcích přišlo letos v červnu o život nejméně padesát osob. V uplynulém měsíci bylo zabito nejméně 15 lidí, převážně žen a dětí, a dalších 150 utrpělo zranění, poté co sebevražedný útočník odpálil nálož u velkého katolického kostela ve stejném spolkovém státě. Podle informací organizace Human Right Watch zahynulo od začátku povstání Boko Haram v roce 2009 násilnou smrtí v bojích více než 2800 osob.

 

Modlete se za vystresované rodiny obětí a proste, aby je Bůh naplnil svou přítomností a obdařil silou potřebnou k překonání žalu z náhlé ztráty. Modlete se za dopadení vůdců Boko Haram a jejich předvedení před soud, aby již nemohli pokračovat v zabíjení a zastrašování křesťanů. Kéž naši křesťanští bratři a sestry navzdory násilnostem naleznou potřebnou sílu k napodobování Krista, aby se svými nepřáteli jednali způsobem vzdávajícím čest Bohu (Matouš 5,44).

 

Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.