Aktuálně

 

02. 12. 2012

Aktualizace: Sebevražední atentátníci v Nigérii připravili o život další křesťany

 

 

(BBC)

 

Podle agenturních zpráv sebevražední atentátníci při útoku ve spolkovém státě Kaduna na severu Nigérie připravili o život 11 lidí a dalším 30 způsobili zranění. (Po zveřejnění prvních informací jsme obdrželi upřesnění, že počet obětí nakonec vzrostl na 15.) Nálože explodovaly po skončení nedělní bohoslužby 25. listopadu, když do budovy státních kasáren záměrně narazily dva automobily naložené municí.

 

Není zřejmé, kdo byl za útok odpovědný, podle zpráv BBC však armáda podezírá islamistické radikální hnutí Boko Haram. Tato skupina usiluje o násilné svržení vlády a nastolení extrémní formy islámského právního řádu šaría.

 

Krátce před útokem představitel nigerijské armády nabídl finanční odměnu (v přepočtu převyšující 6 milionů korun) za pomoc při dopadení Abubakara Šekau, vůdce Boko Haram. Za spolupráci vedoucí k odhalení místa pobytu dalších vedoucích představitelů skupiny byly vypsány samostatné odměny.

 

Při bombových útocích v Kaduně a následných odvetných akcích přišlo letos v červnu o život nejméně padesát osob. V uplynulém měsíci bylo zabito nejméně 15 lidí, převážně žen a dětí, a dalších 150 utrpělo zranění, poté co sebevražedný útočník odpálil nálož u velkého katolického kostela ve stejném spolkovém státě. Podle informací organizace Human Right Watch zahynulo od začátku povstání Boko Haram v roce 2009 násilnou smrtí v bojích více než 2800 osob.

 

Modlete se za vystresované rodiny obětí a proste, aby je Bůh naplnil svou přítomností a obdařil silou potřebnou k překonání žalu z náhlé ztráty. Modlete se za dopadení vůdců Boko Haram a jejich předvedení před soud, aby již nemohli pokračovat v zabíjení a zastrašování křesťanů. Kéž naši křesťanští bratři a sestry navzdory násilnostem naleznou potřebnou sílu k napodobování Krista, aby se svými nepřáteli jednali způsobem vzdávajícím čest Bohu (Matouš 5,44).

 

Více informací o pronásledování v Nigérii naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.