Aktuálně

 

03. 12. 2012

Aktualizace: Teenagerka se stala zatím poslední obětí egyptských únosců

 

 
Sarah Išak Abdelmalek (Fotografie: AINA)

(Hlas mučedníků, USA)

 

Čtrnáctiletá egyptská dívka byla nedávno unesena a pravděpodobně donucena ke sňatku s muslimským únoscem. Sarah Abdelmalek se tak stala zatím poslední obětí rozšířené praxe únosů koptských křesťanských dívek spojených s vynuceným vstupem do manželství. Cílem této strategie je snížení podílu křesťanů v celkové populaci a jejich zastrašování.

 

Sarah byla naposledy spatřena letos v září, kdy si šla něco koupit do papírnictví nedaleko školy. Poté co otec vyplnil formulář o dívčině zmizení, záhy obdržel telefonát, ve kterém mu bylo sděleno, že svou dceru již nikdy neuvidí. Kamarádka ze školy uvedla, že Sarah sledoval sedmadvacetiletý majitel papírnictví, příslušník sekty salafistů (extrémistická odnož sunnitského islámu). Přibližně měsíc po nahlášení únosu zveřejnila místní salafistická organizace oznámení, podle kterého se Sarah dobrovolně obrátila k islámu a provdala se za muslimského muže. (I kdyby se Sarah opravdu chtěla vdávat, podle egyptských zákonů by musela počkat do svých osmnáctých narozenin.)

 

Spolupracovník Hlasu mučedníků nás informoval, že v poslední době bylo v Egyptě uneseno nejméně 24 dívek ve věku od 14 do 21 let.

 

Modlete se za sílu pro příbuzné Sarah, kteří prožívají trýznivé odloučení. Pamatujte také na mladou Sarah a modlete se, aby ji Bůh chránil – duchovně, citově i fyzicky. Kéž navzdory svému údělu zůstane pevně stát ve víře a nakonec nalezne cestu, jak se v bezpečí vrátit k rodině. Modleme se společně za úplné vymýcení praxe podobných únosů a vynucených sňatků.

 

Více informací o utrpení křesťanů v této části světa naleznete na stránce Egypt Country Report.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.