Aktuálně

 

08. 12. 2012

S nárůstem intenzity válečného konfliktu v Sýrii sílí také protikřesťanské násilí

 

 

(Assist News Service, Open Doors News)

 

Obyvatelé damašského předměstí Džaramana se stále vzpamatovávají z šoku a hrůz spojených s nedávnými explozemi dvou automobilů, při kterých přišlo o život 38 osob a nejméně 83 dalších utrpělo zranění. Je všeobecně známo, že v této čtvrti žije mnoho křesťanů. Pachateli jsou podle dostupných zpráv „teroristé“, kteří se snaží svrhnout režim a v této souvislosti napadají příslušníky všech loajálních skupin. Další informace o křesťanské menšině v Sýrii naleznete na stránce Syria Country Report.

 

Z dalších událostí z poslední doby plyne, že se křesťané v Sýrii skutečně stávají vyhledávaným cílem útoků. 25. října bylo u silnice nalezeno mrtvé tělo třiačtyřicetiletého kněze Fadi Haddada nesoucí stopy fyzického týrání. Jen několik dní před únosem otec Fadi řekl pastorovi, který mu dodával Bible: „Nemohu jinak, než sloužit Ježíši. Musím pomáhat lidem…“

 

Uvedený incident nebyl ojedinělý. 14. listopadu dopadly čtyři rakety na křesťanskou vesnici Tel Nasri, přičemž poškodily kostel a několik domů. Podle dostupných zpráv přišel při útoku o život čtrnáctiletý chlapec a mnoho dalších lidí utrpělo zranění. 21. října v Bab Touma (historická křesťanská čtvrť v Damašku) explodoval automobil zaparkovaný nedaleko dvojice kostelů právě ve chvíli, kdy místní věřící přicházeli na bohoslužby. Nejméně deset osob bylo zabito a šestnáct dalších utrpělo zranění. Přibližně měsíc před zmíněnou explozí dvou automobilů (29. října) podobná exploze v Džakarama připravila o život 11 lidí a dalším 69 způsobila zranění.

 

Buďme vděčni, že se zesnulí Kristovi následovníci již mohou radovat z úžasné Boží přítomností a mnozí z nich bezpochyby obdrželi věčné odměny za svou věrnost… až do úplného konce. Kéž jsou pro ostatní inspirací v touze zachovat věrnost evangeliu. Pozvedejte na modlitbách všechny křesťany v této části země, kteří čelí mnoha protivenstvím a neustálým výhrůžkám teroristickými útoky. Modlete se, aby je Bůh naplnil svým pokojem a aby je chránil, a také aby uprostřed nepřátelského prostředí intenzivně prožívali jeho přítomnost.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.