Aktuálně

 

08. 12. 2012

S nárůstem intenzity válečného konfliktu v Sýrii sílí také protikřesťanské násilí

 

 

(Assist News Service, Open Doors News)

 

Obyvatelé damašského předměstí Džaramana se stále vzpamatovávají z šoku a hrůz spojených s nedávnými explozemi dvou automobilů, při kterých přišlo o život 38 osob a nejméně 83 dalších utrpělo zranění. Je všeobecně známo, že v této čtvrti žije mnoho křesťanů. Pachateli jsou podle dostupných zpráv „teroristé“, kteří se snaží svrhnout režim a v této souvislosti napadají příslušníky všech loajálních skupin. Další informace o křesťanské menšině v Sýrii naleznete na stránce Syria Country Report.

 

Z dalších událostí z poslední doby plyne, že se křesťané v Sýrii skutečně stávají vyhledávaným cílem útoků. 25. října bylo u silnice nalezeno mrtvé tělo třiačtyřicetiletého kněze Fadi Haddada nesoucí stopy fyzického týrání. Jen několik dní před únosem otec Fadi řekl pastorovi, který mu dodával Bible: „Nemohu jinak, než sloužit Ježíši. Musím pomáhat lidem…“

 

Uvedený incident nebyl ojedinělý. 14. listopadu dopadly čtyři rakety na křesťanskou vesnici Tel Nasri, přičemž poškodily kostel a několik domů. Podle dostupných zpráv přišel při útoku o život čtrnáctiletý chlapec a mnoho dalších lidí utrpělo zranění. 21. října v Bab Touma (historická křesťanská čtvrť v Damašku) explodoval automobil zaparkovaný nedaleko dvojice kostelů právě ve chvíli, kdy místní věřící přicházeli na bohoslužby. Nejméně deset osob bylo zabito a šestnáct dalších utrpělo zranění. Přibližně měsíc před zmíněnou explozí dvou automobilů (29. října) podobná exploze v Džakarama připravila o život 11 lidí a dalším 69 způsobila zranění.

 

Buďme vděčni, že se zesnulí Kristovi následovníci již mohou radovat z úžasné Boží přítomností a mnozí z nich bezpochyby obdrželi věčné odměny za svou věrnost… až do úplného konce. Kéž jsou pro ostatní inspirací v touze zachovat věrnost evangeliu. Pozvedejte na modlitbách všechny křesťany v této části země, kteří čelí mnoha protivenstvím a neustálým výhrůžkám teroristickými útoky. Modlete se, aby je Bůh naplnil svým pokojem a aby je chránil, a také aby uprostřed nepřátelského prostředí intenzivně prožívali jeho přítomnost.

 

Zdroj: www.persecution.net

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.